Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Na Divadelním světě se představí slavní Dánové, Američané nebo Izraelci

úterý, 21. února 2017, 10:08

Na festival Divadelní svět Brno se po loňském úspěchu vrátí umělci z Brém a svou účastí jej ozdobí také uznávaný izraelský taneční soubor Kibbutz. Dále přijedou hosté z Dánska či Spojených států amerických. Tématem letošního ročníku je odpovědnost mocných. Vstupenky jbudou k dispozici od úterý 28. února.

Hlavní blok prohlídky potrvá od 12. do 17. května. Divadlo Brémy tentokrát přiveze Dobrého člověka ze Sečuanu od Bertolta Brechta a nové představení Zlaté srdce. Izraelci z Kibbutzu dvakrát uvedou inscenaci Horses in the Sky.

„Při výběru jednotlivých produkcí byla jediným kritériem kvalita. Přirozeně však vznikají jakési tematické linie. Tentokrát jsme často naráželi na otázku odpovědnosti mocných,“ upřesnil Martin Glaser.

Poprvé do Česka zavítá slavný dánský soubor Odin Teatret s inscenací Věčný život. Kořeny souboru sahají do poloviny 60. let minulého století. "Dodnes se pokouší být aktuální a vyjadřovat se k současnému světu," řekl jeden z festivalových dramaturgů Martin Sládeček. Janáčkova akademie múzických umění při této příležitosti udělí čestný doktorát vůdčí osobnosti dánského souboru Eugeniu Barbovi.

Pořadatelé lákají také na inscenaci mnichovského Residenztheater Král Oidipus. Starořečtí hrdinové v ní mají kravaty a ocitají se kanceláři typu open space. Slovenské národní divadlo přiveze hru Fanny a Alexander s Emílií Vašáryovou nebo Táňou Pauhofovou.

Českou tvorbu reprezentují Slovácké divadlo, Laterna magika, Divadlo Petra Bezruče nebo královéhradecký Drak. Program najdou zájemci na webu www.divadelnisvet.cz. Rozpočet osmého ročníku přesáhne 10 milionů korun. Přesná částka ještě není známá, čeká se na to, kolik přispěje stát, uvedl Glaser. Loni na festival přišlo 6600 diváků.

Připravena je také řada představení pro celou rodinu. "Jedním z nich bude inscenace Naivního divadla Liberec s názvem Čechy leží u moře, která získala Cenu ERIK udělovanou nejinspirativnější české loutkové inscenaci sezony. Hradecké Divadlo Drak zase přijede s půvabným příběhem O bílé paní,“ uzavřel festivalový výčet dramaturg Městského divadla Brno Jan Šotkovský.

„Do konce března budeme vstupenky prodávat se slevou dvacet procent. Navíc budou letos v prodeji i festivalové pasy, určené pro diváky, kteří navštíví čtyři a více představení,“ uvedl ředitel Národního divadla Brno Martin Glaser. Vstupenky bude možné zakoupit na pokladnách všech spolupořadatelských scén, tedy. Národního divadla Brno, Městského divadla Brno, Hadivadla, Divadla Husa na provázku, Divadla Radost a Divadla na Orlí. 

Zdroj: ČTK, MMB

O čem píše Drbna.cz

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaciZeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Dnes, 12:03Ředitel Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Miroslav Zavoral ve čtvrtek zveřejní kompletní zdravotní...

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtuZeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Dnes, 10:24Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit...

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

úterý, 22. října 2019, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o