Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

TIPY NA TÝDEN: S architekty do kavárny, Dan Bárta & en.dru, Narozeniny umění a filmy roku 2016

neděle, 15. ledna 2017, 17:55

Půlku ledna máme za sebou, novoroční předsevzetí ve většině případů už odnesla realita neznámo kam. Ale pokud jste si dali předsevzetí, že chcete letos častěji vyrážet za kulturou, není třeba to vzdávat! Koncert, galerie, film či trošku architektury? V Brně je rozhodně z čeho vybírat!

Minulý rok byl, alespoň co se kinematografie týče, velmi úspěšný. Tak proč se neohlédnout zpátky? Od pondělí 16. do úterý 17. budou v kině ART promítat výběr nejlepších filmů roku 2016. Sedmička „toho nej“ to jsou filmy z Evropy, Ameriky i Japonska. A ani česká scéna nezůstala pozadu. Můžete se těšit na filmy Já, Olga Hepnerová, American Honey, Humr, Ulice Cloverfield 10, Je to jen konec světa, Kluk ve světě příšer a Toni Erdmann.

U kávy se dá probrat téměř cokoliv, obzvlášť když na ni vyrazíte se zajímavým člověkem. A co takhle zajít na kávu s architektem? V úterý 17. ledna můžete díky projektu S architekty do kavárny navštívit v Místodržitelském paláci přednášku Martina Hrdiny, který navrhoval několik brněnských kaváren, včetně oblíbeného místa Morgal. Poté se půjdou navštívit vybrané kavárny.

V úterý 17. ledna se slaví i jedny významné narozeniny. Umění bude mít v lednu již miliónté padesáté čtvrté narozeniny, a to si zaslouží pořádnou oslavu! Slavit se bude hned na třech místech – v PRAHA/Fórum pro architekturu a média, v Pražákově paláci a v Besedním domě, což je sídlo Filharmonie Brno. A jak se bude slavit? Umění se nejlépe oslaví uměním! Připraven je program pro malé i velké.

Koncert dvou osobitých muzikantů Dana Bárty a En.Dru v klubu Šelepka přinese beatboxově-vokální a hudební improvizaci nejrůznějších hudebních stylů. Ve středu 18. se můžete těšit na vystoupení jehož součástí je beatboxová rytmika, vokály, beatboxové efekty, imitace hudebních nástrojů i rap.

Aneta Krikelová

 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžekPraha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

pondělí, 21. října 2019, 14:47Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje...

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýraANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

pondělí, 21. října 2019, 14:30Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že...

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáháStát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

pondělí, 21. října 2019, 13:23Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o