Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

FOTO: Vlněnu ovládl design

neděle, 6. října 2019, 08:52

Brněnská Vlněna ožila na několik dní designem. Letošní festival Brno Design Days se po paláci Jalta a hotelu Avion přesunul právě do prostor bývalé brněnské textilky, kterou čeká rekonstrukce. Ústředním tématem letošního ročníku oblíbeného festivalu byl design jako součást našich každodenních životů.

Páteční program Brno designnabídl výstavu studentských prací, které později večer soutěžily o výhru v Design awards. Na návštěvníky čekala také řada přednášek, módní přehlídka a vyhlášení cen.

Na přednáškách nechyběly ani osobnosti z Brna, mezi kterými byl například  bývalý šéfkuchař a nynější provozní 4pokojů Lukáš Látal. Ten mluvil o neobyčejném konceptu, který vymysleli a o tom, že ve 4pokojích není důležité v jakou denní dobu si chcete dát snídani. A o tématu jídla se večer mluvilo i dále, protože na řadu přišel také David Krátký z Woltu.Ten prozradil, že logo oblíbené brněnské rozvážkové služby vytvářel stejný designér jako třeba logo Instagramu, ale také to, že v jejich aplikaci je skrytá hra.

Výlohy jako Brno ovládl kult cesty

Ještě před zakončením večera přišlo na řadu vyhlášení Desing  awards, za které si hlavní cenu odnesla  Katarína Ozimáková z Mendelu se svým sedacím prvkem pro děti. Poté přišlo na řadu vyhlášení vítěze projektu Výlohy jako Brno, ze kterého si první místo odnesl Vojtěch Čižmář za design výlohy pro brněnský obchůdek Cult of the road.

Završením pátečního večera byla módní přehlídka. Svou práci předvedly studentky Střední školy umění a designu Brno. ale také módní návrhářky Romana Lidiaková, Marie Mukařovská a Hana Kubešová.

Víkend ve znamení workshopů

Sobotní denní program pak patřil workshopům zaměřeným především na tisk, práci s textilem či výrobě šperků. Následovaly přednášky a večerní módní přehlídka zakončená afterparty. 

Festival pokračuje až do nedělního večera. Na pořadu dne jsou opět workshopy - například hudební workhopy pro děti či kurzy pro pěstitele rostlin. Více info a podrobnější program najdete na webových stránkých akce.

Brno design days 2019

Brno design days 2019

neděle, 6. října 2019, 09:32

Napsal Michaela Galuszková | Foto Kamila Chobotová

Brno Design DaysBrno Design DaysBrno Design DaysBrno Design Days

O čem píše Drbna.cz

SOUTĚŽ: Na původu záleží. České kuře, Vodňanské kuřeSOUTĚŽ: Na původu záleží. České kuře, Vodňanské kuře

SOUTĚŽ: Na původu záleží. České kuře, Vodňanské kuře

neděle, 20. října 2019, 18:39Valí se na vás ohromná množství reklam snažící se zaujmout vaši pozornost? Rádi byste vybrali to...

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procentSTUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

neděle, 20. října 2019, 11:51Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to...

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsalZeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

neděle, 20. října 2019, 09:47Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o