Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Velkolepé oslavy 150 let hromadné dopravy v Brně zakončí poslední den prázdnin open-air festival uprostřed města

středa, 7. srpna 2019, 20:30

Dopravní podnik slaví 150 let od prvního výjezdu šaliny a vy můžete být u toho! Na počest těchto kulatých narozenin se uzavře celá ulice Lidická, na které bude 31. srpna probíhat den plný oslav a zábavy. Pořadatelé však celý program zatím tají a chystají pro návštěvníky velké překvapení.

Brněnská MHD slaví 150 let! Jako vyvrcholení těchto oslav pořádá Dopravní podnik obrovskou Streetparty uprostřed Brna! Velkolepý open-air festival odstartuje poslední den v srpnu na ulici Lidická a přinese s sebou spoustu zábavy, jídla, pití i skvělou podívanou. 

Právě na ulici Lidická projížděla před sto padesáti lety první konespřežná šalina! A co s sebou tato historická vzpomínka přinese pro návštěvníky? Na programu budou hned dvě komentované prohlídky celého současného i historického vozového parku brněnské hromadné dopravy. Jedna z prohlídek proběhne od 13:30 do 15:30 a druhá pak od 18:00 do 20:00. Mezi ně se od 16:00 do 17:30 vklíní soutěž zručnosti řidičů brněnských šalin, českých tramvají i slovenských električiek. Zároveň dopravní podnik odhalí také památník veřejné dopravy na Moravském náměstí, na který se složili patroni Zlaté šaliny

Program v číslech

Na tuto velkou slávu bude pro návštěvníky a nadšence dopravy přichystáno hned 56 vozů a souprav. 40 z vozového parku DPMB, 16 zapůjčených z Technické muzeum v Brně. K vidění bude 1 koněspřežná tramvaj, 1 parní tramvaj, 18 elektrických tramvají, 14 trolejbusů, 18 autobusů, 4 služební vozidla a bohužel loď žádná, zato se připojí hned 150 velocipedistů. 

 

O hladu a žízni nebudete

Do akce bude povoláno 28 stánků s nejrůznějším jídlem i pitím a těšit se můžete i na bohatý doprovodný program. Dobrovolně se přihlásilo 24 různých institucí, které by měly zajišťovat zábavu a zapojí se i 30 místních podniků. Ty budou s otevřenou náručí a skvělým občerstvením čekat na zábavou znavené kolemjdoucí s pestrým občerstvením. 

Možná přijde i kouzelník

Krom programu Dopravního podniku budou k tanci a poslechu hrát také kapely, pro nadšence ručních prací se na stáncích uskuteční workšopy a kreativní dílny. Celý program však pořadatelé zatím tají. Podrobné informace přidávají postupně na facebookové události. Sledujte ji, abyste zjistili, co vás čeká! 

PROGRAM DMPB: 

13:00 - Slavnostní zahájení

13:30 - Komentované defilé současného i historického vozového parku

16:00 - Soutěž zručnosti řidičů šalin, tramvají a električiek

18:00 - Komentované defilé současného i historického vozového parku

Napsala Šárka Motyčková | Foto DPMB, Café Laundry

Štítky Laundry, Lidická, dpmb, šalina, tramvaj, brno

O čem píše Drbna.cz

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘sVěrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Dnes, 12:39Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek...

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kulturyMédia spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Dnes, 11:02Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr...

Trump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA GrónskoTrump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA Grónsko

Trump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA Grónsko

Dnes, 10:55Americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že ruší zářijovou cestu do Dánska, neboť premiérku...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o