Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Brno za 2,5 milionu zrekonstruuje sociální zázemí v kině Scala

sobota, 25. května 2019, 11:34

Brno chce v letní přestávce zrekonstruovat v kině Scala sociální zařízení a vybudovat bezbariérové WC. Vyjde to asi na 2,5 milionu korun, řekl dnes ČTK náměstek primátorky Oliver Pospíšil (ČSSD). Kino si pronajímá od města Masarykova univerzita Brno zhruba za dva miliony ročně, podle Pospíšila radnice dává do oprav peníze vybrané na nájemném.

Práce se dotknou především toalet. "Bude to rekonstrukce těch retro záchodů a také jsme našli místo mimo současné toalety, kde zřídíme bezbariérové WC. Bude k němu i bezbariérový přístup. Máme takovou trasu, aby se co nejméně zasáhlo do té budovy," uvedl Pospíšil.

Kino zachránila Masarykova univerzita

Objekt kina patří městu Brnu, v posledních pěti letech ho má v pronájmu Masarykova univerzita. Pospíšil připomněl, že si univerzita vzala kino poté, co město kvůli ztrátě zvažovalo ukončení jeho provozu. "Univerzita tehdy zvedla hozenou rukavici a našla pro kino využití dopoledne, odpoledne i přes víkendy," dodal Pospíšil.

Univerzita rekonstrukci vítá. "Jsme rádi, že se město do rekonstrukce pustí. Je součástí smlouvy o pronájmu, že drobné opravy bude zajišťovat město," řekla ČTK mluvčí univerzity Tereza Fojtová.

Scala má v Brně velkou popularitu

Kino Scala má jeden sál. Kromě promítání filmů nabízí i přenosy ze světových divadelních scén nebo festivaly, například se v něm uskutečnil filmový festival Munifesto ke stému výročí Masarykovy univerzity. Hostí také seriálový festival Serial Killer nebo do něj mohli diváci zavítat při festivalu Mezipatra. Nedávno se v něm odehrála premiéra filmu Skleněný pokoj, který se natáčel v brněnské vile Tugendhat. Loni byl návštěvnost kina téměř 100.000, letos zatím přišlo do kina přes 45.000 diváků, uvedla Fojtová.

Lenka Horáková dr

Napsal(a) ČTK | Foto Masarykova Univerzita

Štítky ČR, správa, stavby, film, kino, Brno

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžekPraha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

pondělí, 21. října 2019, 14:47Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje...

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýraANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

pondělí, 21. října 2019, 14:30Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že...

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáháStát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

pondělí, 21. října 2019, 13:23Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o