Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

TIPY NA TÝDEN: Pivní festival Brno, J.A.R., Brno Art Week, Ochutnej svět, Umek a Jarní slavnost

neděle, 21. dubna 2019, 19:14

Jak začíná ideální týden? Volným pondělím, přesně tak. A jak pokračuje? Pořádnou dávkou akcí, koncertů, dobrého piva, jídla a troškou umění.

Od úterý 23. až do neděle 28. dubna se v Brně uskuteční desátý ročník festivalu „Brno Art Week“. V rámci festivalu proběhnou v brněnských galeriích, institucích, ale i ve veřejném prostoru vernisáže, komentované prohlídky výstav, galerijní animace, výtvarné dílny, odborné kolokvium, čtení, diskuze, performance, umělecké akce a také tzv. „Open Studios“ – otevřené dveře uměleckých ateliérů. Téma letošního ročníku je v návaznosti na sté výroční založení Masarykovy univerzity sousloví „učit umění“.

Akce Pivní festival Brno opět na náměstí Svobody v Brně! Tentokrát poprvé i v jarním termínu od středy 24. dubna až do soboty 27. Na Pivním festivalu Brno se v centru Brna představí 15 pivovarů a minipivovarů nejen z České republiky doplněných o stánky s občerstvením a regionálními prodejci.

Originální česká funky kapela J.A.R. představí ve středu 24. dubna na Flédě koncertní show pro „přátele příležitostné eskalace věřící v neutuchající dobro”. ESKALACE DOBRA je napěchovaná politicky nekorektním humorem, překvapivými změnami stylu během písní, osobitými a lety vyzrálými hlasy všech tří zpěváků a špičkovými instrumentálními výkony.

Jako každý rok i letos vás čeká Mendelu Majáles na Kolejích JAK! Ve středu 24. dubna se můžete těšit na kapely napříč hudebními žánry – například Morčata na útěku, doprovodný program, dobré pití i něco k snědku.

UMEK je producent, který více než 20 let figuruje mezi nejlepšími DJs světa. Jeden z nejprodávanějších interpretů v historii Beatportu vystupující na předních scénách planety: od temných undergroundových klubů v Berlíně po sluncem zalité stage v Las Vegas či Indii. A rozhodl se, že v pátek 26. dubna zavítá na naši Flédu, tak si to nenechejte ujít.

Čtvrtý ročník festivalu Ochutnej svět se ponese jak jinak než již v tradičním duchu chutí a vůní z celého světa. Gastronomie z celého světa, worshopy i výstava cestopisů – to nás čeká v pátek 26. a v sobotu 27. dubna na Malé Americe.

Po zimě jaro, po včelách med. Jarní slavnost v Otevřené zahradě bude v neděli 28. dubna a tentokrát se zaměříme na včely. Uvidíme, co vše si připravili na oslavu jara.

O čem píše Drbna.cz

DRBNA NA CESTÁCH: Návrat do devadesátek. Dovolená u Černého moře je alternativou pro nenáročnéDRBNA NA CESTÁCH: Návrat do devadesátek. Dovolená u Černého moře je alternativou pro nenáročné

DRBNA NA CESTÁCH: Návrat do devadesátek. Dovolená u Černého moře je alternativou pro nenáročné

Dnes, 16:22Plánujete letní dovolenou a už vás omrzely klasické cílové destinace českých turistů, kterými je...

ČSSD podle Onderky bude ve vládě s ANO, dokud to půjdeČSSD podle Onderky bude ve vládě s ANO, dokud to půjde

ČSSD podle Onderky bude ve vládě s ANO, dokud to půjde

Dnes, 15:22ČSSD zůstane podle svého statutárního místopředsedy Romana Onderky ve vládní koalici s hnutím ANO,...

RegioJet na lince z Liberce do Prahy končí se stevardy. O tuhle práci není zájemRegioJet na lince z Liberce do Prahy končí se stevardy. O tuhle práci není zájem

RegioJet na lince z Liberce do Prahy končí se stevardy. O tuhle práci není zájem

Dnes, 11:33Cestující na autobusové lince mezi Libercem a Prahou společnosti RegioJet se budou muset obejít...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o