Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Do Brna se sjíždí mladí divadelníci z celého světa. Bláznivým průvodem a koncerty pod širým nebem začne Encounter

pondělí, 1. dubna 2019, 18:45

Během prvního dubnového týdne začnou do Brna přijíždět soubory z divadelních škol z celého světa. V úterý 2. dubna totiž začíná další ročník oblíbeného divadelního festivalu Setkání/Encounter, který pod pořadatelskými křídly JAMU představí divadelní školy ze všech koutů světa. Letos se v Brně na několika divadelních scénách představí dvanáct škol z Evropy i světa.

V Brně se tak představí mladí divadelníci ze Slovenska, Polska, Německa, Rakouska, Chorvatska, Bulharska, Ruska, Lotyšska, či Filipín. Nebude chybět ani představení pražské DAMU a domácí JAMU. Diváci je mohou vidět v Divadle Husa na provázku, HaDivadla, Divadle na Orlí a Studiu Marta.  Kompletní program najdete na webových stránkách akce.

Festival odstartuje veselý průvod, pak vystoupí éterická Katarzia

Festival odstartuje v úterý 2. dubna  průvodem, který vypukne ve 13 hodin před Divadelní fakultou a dovede účastníky na Moravské náměstí, kde bude pokračovat a naváže na něj program Open Air Stage.  Vedle vystoupení kapel z řad studentů JAMU se mohou lidé těšit i na éterickou slovenskou zpěvačku Katarziu a nebo brněnskáou kapelu Acute Dose.

Doprovodný program festivalu zajistí například výstava fotografií z minulých let festivalu SETKÁNÍ/ENCOUNTER z Kabinetu Múz.

Festival se koná za podpory Mezinárodního Visegrádského fondu, Statutárního města Brna a Státního fondu kultury. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.

 

 

Napsal Martin Šeda | Foto Encounter

Štítky Encounter, Setkání, divadlo, JAMU, festival, představení

Encounter 2018Encounter 2018Encounter 2018Encounter 2018Encounter 2018

O čem píše Drbna.cz

Slovenská prezidentka Čaputová ve čtvrtek navštíví ČeskoSlovenská prezidentka Čaputová ve čtvrtek navštíví Česko

Slovenská prezidentka Čaputová ve čtvrtek navštíví Česko

Dnes, 14:22Nová slovenská prezidentka Zuzana Čaputová navštíví ve čtvrtek Českou republiku. Bude to její první...

Na vlastní kůži: Zlatou stezkou po Čechách. Více než sto kilometrů v nohách a krásná příroda jako bonusNa vlastní kůži: Zlatou stezkou po Čechách. Více než sto kilometrů v nohách a krásná příroda jako bonus

Na vlastní kůži: Zlatou stezkou po Čechách. Více než sto kilometrů v nohách a krásná příroda jako bonus

Dnes, 10:13Když se řekne dovolená, většina z nás si pravděpodobně představí relax u vody, dlouhé hodiny nic...

Děti a vnuci emigrantů nejspíš snadněji získají české občanstvíDěti a vnuci emigrantů nejspíš snadněji získají české občanství

Děti a vnuci emigrantů nejspíš snadněji získají české občanství

Dnes, 09:55Děti a vnuci krajanů, kteří emigrovali z někdejšího Československa, pravděpodobně budou moci...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o