Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Do Brna se sjíždí mladí divadelníci z celého světa. Bláznivým průvodem a koncerty pod širým nebem začne Encounter

pondělí, 1. dubna 2019, 18:45

Během prvního dubnového týdne začnou do Brna přijíždět soubory z divadelních škol z celého světa. V úterý 2. dubna totiž začíná další ročník oblíbeného divadelního festivalu Setkání/Encounter, který pod pořadatelskými křídly JAMU představí divadelní školy ze všech koutů světa. Letos se v Brně na několika divadelních scénách představí dvanáct škol z Evropy i světa.

V Brně se tak představí mladí divadelníci ze Slovenska, Polska, Německa, Rakouska, Chorvatska, Bulharska, Ruska, Lotyšska, či Filipín. Nebude chybět ani představení pražské DAMU a domácí JAMU. Diváci je mohou vidět v Divadle Husa na provázku, HaDivadla, Divadle na Orlí a Studiu Marta.  Kompletní program najdete na webových stránkách akce.

Festival odstartuje veselý průvod, pak vystoupí éterická Katarzia

Festival odstartuje v úterý 2. dubna  průvodem, který vypukne ve 13 hodin před Divadelní fakultou a dovede účastníky na Moravské náměstí, kde bude pokračovat a naváže na něj program Open Air Stage.  Vedle vystoupení kapel z řad studentů JAMU se mohou lidé těšit i na éterickou slovenskou zpěvačku Katarziu a nebo brněnskáou kapelu Acute Dose.

Doprovodný program festivalu zajistí například výstava fotografií z minulých let festivalu SETKÁNÍ/ENCOUNTER z Kabinetu Múz.

Festival se koná za podpory Mezinárodního Visegrádského fondu, Statutárního města Brna a Státního fondu kultury. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.

 

 

Napsal Martin Šeda | Foto Encounter

Štítky Encounter, Setkání, divadlo, JAMU, festival, představení

Encounter 2018Encounter 2018Encounter 2018Encounter 2018Encounter 2018

O čem píše Drbna.cz

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstrahaTeplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Dnes, 13:12Česká republika má za sebou další mrazivé ráno. Na Šumavě se rtuť teploměru zastavila na minus osmi...

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal aboliciBabiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Dnes, 11:22Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal...

Zeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezměníZeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezmění

Zeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezmění

Dnes, 09:17Miloš Zeman před loňskou volbou prezidenta v České televizi prohlásil, že trestní stíhání premiéra...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o