Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Podzimní pátek třináctého smůlu nepřinese. Ke stoletému výročí se Kino ART téměř po třech letech znovu otevře návštěvníkům

pátek, 22. března 2019, 17:00

Původní opravy měly trvat pět měsíců. Po dvou a půl letech se kino otevřít snad podaří v září tohoto roku. Kino ART si znovuotevření naplánovalo ke stoletému výročí vzniku.

Kino ART je stále v péči dělníků. Původní pětiměsíční plán na opravy překazilo zjištění azbestu v budově, jehož likvidace kino stála 3tři miliony korun. Jako připomínku řady nešťastných příhod, které se ke kinu během rekonstrukce přilepily, plánuje kino otevřít ikonicky na pátek 13. září. 

Aktuálně se pracuje v malém sále, kde se pokládají obklady. Následně se budou zařizovat prostory pro předprodej, prostory kavárny a dojde také k úpravě ve velkém sále,“ popisuje mluvčí Brna Filip Poňuchálek situaci v kině Brněnskému rozhlasu.

Krom azbestu byla v kině při opravách zjištěna také narušená statika, a tak se předpokládané náklady 16 milionů během prostřídání třech stavebních firem vyšplhaly až na částku 24,2 milionu. 

Kino ART v baru na Pekařské i v prostorách TIC na Radnické ulici

Po dobu původně plánovaných oprav mělo kino přečkat v sociálním reaktoru Distilery na Pekařské ulici, kam se návštěvníci chodili dívat na filmy v rámci letního projektu. Místo návratu na Cihlářskou však byl ART nucen přesunout se do prostor Galerie TIC, kde bude promítat až do léta. Další provizorní promítání můžou diváci očekávat v kulturně atraktivní vile Löw-Beer, kde se 9. dubna uskuteční projekce filmu Eva tropí hlouposti; pro výletní typy filmových nadšenců pak kino uspořádá film na palubě lodi Brněnské přehrady nebo speciální promítání v jeskyních Moravského krasu.

100 let, 100 hodin filmu

Na své si přijdou také fanoušci čar a kouzel. K oslavám stoletého výročí a návratu na Cihlářskou proběhne slavnostní maraton filmů o Harry Potterovi, který se uskuteční ještě v přechodném promítacím sále. Do nově opraveného kina se pak diváci mohou těšit na akci s názvem 100 let - 100 hodin filmů a to v obou sálech zrekonstruovaného kina. Událost proběhne ve dnech 13.–15. 9. a k vidění budou kultovní snímky jako Blade Runner a Smrtonosná past, ale také filmy, které Kino Art vzhledem k rekonstrukci nemohlo promítat.

Když všechno dobře půjde, otevřeme 13. září, ale je to pátek,“ uzavírá Milan Šimánek, vedoucí Kina Art.

Napsal Brněnská Drbna | Foto TIC Brno

Štítky kino, art, opravy,

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladýchPodle studií je na internetu závislá polovina mladých

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Dnes, 13:59Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou...

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v OstravěČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Dnes, 11:35Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany,...

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitěTÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Dnes, 11:29Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o