Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

TIPY NA TÝDEN: Slavnosti mandloní a vína, ProTibet, Jeden svět, UDG, Voxel, Pekař a Expediční kamera

neděle, 17. března 2019, 21:44

Leze na vás jaro? Není se čemu divit, však nás tento týden, ve středu 20. března, čeká první jarní den. Můžete se to snažit vytancovat, pochopit nebo se tomu poddat – třeba pod rozkvetlými mandloněmi.

Festival ProTibet se koná 18. března 2019 a připomene 60. výročí povstání Tibeťanů ve Lhase. Svou solidaritu můžete vyjádřit v Expediční klubovně.

Tradiční festival exotiky, výprav a letních sportů, Expediční kamera, míří v úterý 19. března do brněnského kina Scala.

Jananas je kapela, kterou si nespletete. Skupina vedena charismatickou zpěvačkou Janou Infeldovou tak dlouho narušovala stereotypy folkového žánru, až tuto škatulku přerostla. Přijďte se o tom přesvědčit v úterý 19. března na Šelepce.

Pekař se loučí se svobodou a Voxel poprvé vyráží na tour s kapelou. Tak by se dal popsat koncert, který nás čeká ve středu 20. března na Flédě.

Speciální tour k 20 letům kapely UDG, v rámci kterého ve čtvrtek 21. března vystoupí na Flédě, nebude jen tak. Hostem totiž bude zpěvák Jakub Děkan se svojí kapelou.

Kdo jsem a kam patřím? Odpovědi na tyto otázky jsou v době politických krizí, rozdělené společnosti a na prahu nevratné klimatické změny stále složitější. O to více potřebujeme najít vlastní identitu, která nám dává pocit jistoty a bezpečí. Jak chápat sama sebe, odlišit se od ostatních a nevytvořit přitom ve společnosti hlubokou propast? Po tom bude pátrat letošní 21. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který se koná od čtvrtka 21. do 29. března na různých místech v Brně.

Druhý ročník originálního foodfestivalu v Hustopečích, které se mohou pochlubit největším mandloňovým sadem ve střední Evropě, nás čeká v sobotu 23. března. Speciality z mandlí i nejlepší moravská vína, neotřelý kulturní program, unikátní vycházky k (snad ) rozkvetlým mandloním, soutěže a kratochvíle pro děti a letos i pokus o pokoření rekordu. To všechno jsou Slavnosti mandloní a vína, na kterých tisíce lidí vítají jaro.

V rámci turné k albu Podla seba se SIMA, mladá slovenská rapperka, poprvé představí v Brně spolu s DJ Skinny Tom a tanečnicemi. Těšit se na ni můžete v sobotu 23. března na Flédě.

Napsal(a) Aneta Krikelová | Foto Pavel Gabzdyl, Neuvěřitelné Brno

Štítky Tipy na týden, kultura

O čem píše Drbna.cz

Nejhorší byla Bangladéš. Chtěl bych žít půl roku na Sibiři, říká Tomáš Vaňourek z projektu Zikmund100Nejhorší byla Bangladéš. Chtěl bych žít půl roku na Sibiři, říká Tomáš Vaňourek z projektu Zikmund100

Nejhorší byla Bangladéš. Chtěl bych žít půl roku na Sibiři, říká Tomáš Vaňourek z projektu Zikmund100

neděle, 15. září 2019, 20:21Cestovat po světe je snem mnoha lidí. Tomáš Vaňourek a Lukáš Socha si tento sen splnili. Díky...

Ropný trh je po útoku v nebezpečné situaci, čeká se zdražení ropyRopný trh je po útoku v nebezpečné situaci, čeká se zdražení ropy

Ropný trh je po útoku v nebezpečné situaci, čeká se zdražení ropy

neděle, 15. září 2019, 13:09Útok na ropná zařízení společnosti Saudi Aramco na východě Saúdské Arábie uvrhl světový ropný trh...

V Česku loni přibylo leteckých incidentů, ústav řešil 91 nehodV Česku loni přibylo leteckých incidentů, ústav řešil 91 nehod

V Česku loni přibylo leteckých incidentů, ústav řešil 91 nehod

neděle, 15. září 2019, 07:51Leteckých incidentů v Česku přibývá, loni bylo nahlášeno 91 nehod, což je meziročně o 19 více. O...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o