Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

TIPY NA TÝDEN: Mistrovství světa v pánském striptýzu, výstava aut Bugatti, Zibura a Stopem po Balkáně

neděle, 3. února 2019, 19:53

Zima je v plném proudu, ale je ideální čas přemýšlet, kam se vydáte v létě. Co protentokrát vyzkoušet něco netradičního? Za originální dovolenou nemusíte až do Asie, v týdnu uslyšíte, že Evropa má rozhodně taky co nabídnout. Pokud byste se přece jen nemohli dočkat teplejšího počasí, tak páteční program vás rozhodně rozpálí.

Láká vás návštěva Nepálu? Nanečisto to můžete zažít až do 24. února v Brně. Česko-nepálský spolek ve spolupráci s Technickým muzeem v Brně pořádá další ročník Nepálských dnů v Brně. V muzeu se uskuteční přednášky a workshopy, výstavy budou po celém Brně.

Bugatti slaví letos 110 let od svého vzniku a Galerie Vaňkovka se stane první zastávkou putovní výstavy historických skvostů značky Bugatti! Přijďte se od pondělí 4. až do 22. února podívat na více než 15 historických vozů.

Lákají vás balkánské země k návštěvě? Pokud ne, tak v pondělí 4. února se vás pokusí na přednášce Stopem po Balkáně v Expediční klubovně přesvědčit, proč je skvělý nápad vyrazit do Kosova, Albánie, Srbska a dalších zemí. Zároveň se můžete těšit i na historky, které v těchto zemích zažijete jedině při stopování.

Mladý spisovatel Ladislav Zibura se vystoupí v pondělí 4. února ve Scale s novým stand-upem. Tentokrát se vydal do oblasti, která je dostupná a krásná, přesto o ní většina cestovatelů nemluví. Vydal se prostopovat Evropu. Přijďte se zasmát u jeho vyprávění o 14 000 kilometrů dlouhé cestě na sedadle spolujezdce. Ladislav vás ve společnosti svérázných řidičů provede čtrnácti zeměmi - z horkého předměstí Athén přes malebné rumunské vesnice až za polární kruh. Odhalí vám přitom místa, na která jste se vždycky chtěli podívat, jen jste o nich dosud neslyšeli. A taky vám se svým nakažlivým optimismem dokáže, že jste se narodili na tom nejrozmanitějším kontinentu světa.

Havanský členský společenský klub Buena Vista Social Club známý především svými tanečními a hudebními aktivitami ve 30. a 40. letech inspiroval v roce 1996 producenty Ry Coodera a Nicka Golda i havanského hudebníka Juana de Marcos Gonzáleze k uskutečnění projektu nahrávek pozapomenutých kubánských hudebníků. Hudební album pojmenované Buena Vista Social Club mělo obrovský úspěch. Na jediném koncertě v Česku ožije tato hudba v Sono Centru v pondělí 4. února.

Máte rádi netradiční koncerty? Zavítejte ve středu 6. února do kabinetu MÚZ! Vladivojna La Chia zde zahraje po více než roce v Brně se svým 4triem. Koncert bude obsahovat nejen zhudebněné básně Anny Barkovové, ale také průřez celou sólovou tvorbou. Těšit se ale můžete také na folkové úpravy metalového Vladivojska nebo Vladivojniny šílené příběhy s názvem Vladibajky.

A na východ Evropy tento týden zamíříme ještě jednou. Ve čtvrtek 7. února bude v Expediční klubovně Ukrajinsko - ruský večer. V průběhu večera se dozvíte i věci méně známé o obou krajinách, projdete zábavným kvízem a nakonec se dozvíte, které místa byste neměli při jejich návštěvě opomenout, co ochutnat, co si poslechnout, nebo naopak, čemu se spíše vyhnout.

Koukat celý večer na chlapa nezní jako zábavný program na pátek. Ale co když těch chlapů bude hned několik a budou mezi sebou soutěžit o titul Mistr světa ve striptýzu? Přesně tak, v pátek 8. února bude v Boby centru Mistrovství světa v pánském striptýzu.

Napsal(a) Aneta Krikelová | Foto Tomáš Hrivňák

Štítky Tipy na týden, kultura

O čem píše Drbna.cz

Fotokniha vytvořená v mobilu? S novou aplikací HappyFoto žádný problém. Dokonce ji můžete i sdíletFotokniha vytvořená v mobilu? S novou aplikací HappyFoto žádný problém. Dokonce ji můžete i sdílet

Fotokniha vytvořená v mobilu? S novou aplikací HappyFoto žádný problém. Dokonce ji můžete i sdílet

Dnes, 19:56Opravdový unikát uvedla na trh v květnu letošního roku největší česká zásilková fotoslužba –...

Hry o krajské pozemky. Bez jejich využití bude Letiště České Budějovice ztrátovéHry o krajské pozemky. Bez jejich využití bude Letiště České Budějovice ztrátové

Hry o krajské pozemky. Bez jejich využití bude Letiště České Budějovice ztrátové

Dnes, 17:32Složitá jednání má před sebou město České Budějovice a Jihočeský kraj. Problém se týká pozemků u...

Poplatek z ubytování zřejmě dopadne i na služby typu AirbnbPoplatek z ubytování zřejmě dopadne i na služby typu Airbnb

Poplatek z ubytování zřejmě dopadne i na služby typu Airbnb

Dnes, 16:54Poplatek z ubytovacích kapacit se zřejmě bude vztahovat od příštího roku i na ubytovatele v...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o