Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Policie hledá 1,5roční Marii Šimkovou,matka se nehlásí ústavu

úterý, 30. července 2013, 15:28

Policie dnes vyhlásila pátrání po jedenapůlleté Marii Feodoře Šimkové a její sedmnáctileté matce Květoslavě Dražovské. Obě jsou chovankyně dětského domova v Moravském Krumlově na Znojemsku. Dostaly nedávno dovolenou, na níž se měla matka hlásit sociálním pracovníkům, což neučinila, řekla mluvčí znojemské policie Lenka Drahokoupilová.

"I když chovanci těchto ústavů dostávají dovolenou, aby mohli být několik dní s blízkými, stále jsou pod dohledem. Musí se pravidelně hlásit orgánu péče o dítě," doplnila mluvčí.

Dražovská však ve stanovené lhůtě sociální pracovníky nekontaktovala. Z toho podle Drahokoupilové vyplývá, že dítě dívky může být ohroženo na životě a zdraví. Proto bylo vyhlášeno pátrání. Případní svědci, kteří mají ke dvojici jakékoli informace, mají kdykoli kontaktovat krizovou linku 158.

Dětský domov v Moravském Krumlově má i speciální část pro nezletilé těhotné dívky a matky s dětmi. Otevřena byla v říjnu 2007 a právě v ní byla Dražovská, pocházející z Brna, umístěna.

Zdroj ČTK

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radníZastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Dnes, 12:28V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé...

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních třídPRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Dnes, 11:39Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a...

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem rosteO ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Dnes, 10:08Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o