Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Pod záminkou dobročinné sbírky lákali z Brňanů peníze

středa, 23. října 2013, 21:00

Přispějte na zlepšení životních podmínek dětí. Takto se snažili na Brňany zapůsobit skupinky cizinců i jednotlivci, kteří se vydávali za pracovníky Dětského fondu OSN. Od kolemjdoucích pak požadovali finanční příspěvky.

Aby podvodníci vyvolali větší soucit, obvykle předstírali, že jsou hluchoněmí. „Dárce také nechávali podepsat listiny s logem Unicef. Policisté ovšem zjistili, že dokumenty nejsou pravé,“ sdělil mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

I přes dopadení a potrestání několika přestupců se falešní výběrčí objevují na frekventovaných místech Brna i v těchto dnech. „Strážníci proto Brňany a návštěvníky města varují, aby na falešnou sbírku nepřispívali a případné setkání s podezřelými osobami nahlásili,“ upozornil Ghanem.

S podobným podvodem se setkala například Ivana Parízková. „Pomáhala jsem kamarádce, která se přihlásila jako dobrovolnice na sbírku pro děti z dětského domova. Když jsme však chtěly poslat peníze dané organizaci, zjistily jsme, že firma neexistuje,“ řekla Parízková. Od té doby raději přispěje přímo konkrétním lidem na ulici.

O čem píše Drbna.cz

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartouNová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Dnes, 11:57PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou...

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green DayNa příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Dnes, 11:33Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce...

V týdnu se ochladí, čekají se mrazíky, na horách i sněhové vločkyV týdnu se ochladí, čekají se mrazíky, na horách i sněhové vločky

V týdnu se ochladí, čekají se mrazíky, na horách i sněhové vločky

Dnes, 11:09Během tohoto týdne se citelně ochladí, meteorologové očekávají přízemní mrazíky a na hřebenech hor...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o