Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Foto: Při požáru v Modřicích evakuovali hasiči 354 lidí

čtvrtek, 10. ledna 2013, 17:05

V areálu firmy zpracovávající drůbež na ulici Chrlická v Modřicích zasahovali dnes dopoledne hasiči. Závada na elektroinstalaci způsobila požár, který se začal šířit po stěně a ve stropním podhledu uvnitř chladírenské haly. Předběžná škoda byla odhadnuta na 5 milionů korun.

Na základě hustého kouře, který se z místa požáru šířil a byl viditelný daleko do okolí, vyhlásil velitel zásahu cestou k požáru druhý stupeň požárního poplachu. Operační středisko HZS Jmk proto ihned vyslalo posilové jednotky.

K zásahu bylo povoláno celkem deset hasičských jednotek HZS Jmk ze stanic BVV, Lidická, Líšeň, Starý Lískovec, Židlochovice a také jednotky SDH z Chrlic, Bohunic, Holasic a Ořechova.

Z budovy a přilehlého provozu firmy hasiči evakuovali celkem 354 lidí. Při požáru se naštěstí nikdo nezranil.

Vzhledem k hustému kouři zasahovali hasiči v dýchacích přístrojích. V místě požáru bylo navíc velké množství nebezpečného oxidu uhelnatého a hasiči proto museli halu odvětrávat pomocí přetlakových ventilátorů.

„Šíření požáru zabránili hasiči po osmdesáti minutách. O dalších patnáct minut později požár zcela uhasili,“ uvedl tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje Jaroslav Mikoška.

Na místo vyjela také mobilní chemická laboratoř z Tišnova, která po požáru kontrolovala únik čpavku při opětovném zapojování technologií do provozu. K žádnému úniku podle měření nedošlo.

Foto: www.firebrno.cz

Požár v ModřicíchPožár v ModřicíchPožár v Modřicích

O čem píše Drbna.cz

Pěkná filmová role je malý zázrak, říká před sedmdesátkou PolívkaPěkná filmová role je malý zázrak, říká před sedmdesátkou Polívka

Pěkná filmová role je malý zázrak, říká před sedmdesátkou Polívka

Dnes, 19:03Herec Boleslav Polívka má pořád nápadů dost a je připraven natočit ještě několik televizních...

Kremlík: Nový mýtný systém vynese okolo 12 miliard korun ročněKremlík: Nový mýtný systém vynese okolo 12 miliard korun ročně

Kremlík: Nový mýtný systém vynese okolo 12 miliard korun ročně

Dnes, 16:00Stát chce v rámci nového mýtného systému vybrat okolo 12 miliard korun ročně, z toho 1,5 miliardy...

Objem sázek v ČR byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobnýObjem sázek v ČR byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný

Objem sázek v ČR byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný

Dnes, 14:22Objem sázek v Česku byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný. Zatímco loni dosáhl 249,5...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o