Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

FOTO: Obrovský hazard s lidskými životy. Mladík položil na koleje betonový panel, vlak naštěstí nevykolejil

čtvrtek, 15. srpna 2019, 10:59

Klukovina nebo pokus o veřejné ohrožení? Policisté vyšetřují událost z konce července, kdy mladý muž umístil na koleje u Moravského Písku těžký betonový panel. Do něj pak v plné rychlosti narazil vlak, naštěstí nevykolejil.

Těžký betonový panel o rozměru 80 x 50 cm x 7 cm se objevil koncem července na trati v Moravském Písku ve směru na Přerov. Betonový blok byl předtím uložen jako kryt odtokového kanálu nedaleko železniční trati.

Do překážky pak v nočních hodinách narazil projíždějící rychlík jedoucí z Vídně na Ostravu. Vlak rozdrtil betonový panel na několik různě velkých kusů. K vykolejení vlaku, ani k újmě na zdraví cestujících naštěstí nedošlo. „Jen těžko domýšlet, jaké následky mohly vzniknout, kdyby k vykolejení vlaku ve velké rychlosti došlo," uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

„Přibližně po dvou týdnech se kriminalistům na základě operativního šetření podařilo ustanovit pachatele tohoto skutku. Jedná se o mladého muže, proti kterému je v současné době vedeno trestní řízení," uvedl Zámečník.

Podle výpovědi mladíka šlo o impulsivní nápad, který ho napadl při večerní procházce. „Policisté nyní došetřují další okolnosti, které poté povedou ke stanovení konečné právní kvalifikace a možnému obvinění," uzavřel mluvčí.

O čem píše Drbna.cz

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaciZeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Dnes, 12:03Ředitel Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Miroslav Zavoral ve čtvrtek zveřejní kompletní zdravotní...

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtuZeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Dnes, 10:24Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit...

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

úterý, 22. října 2019, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o