Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Mladý řidič usnul za volantem při cestě z dovolené a zaparkoval auto před policejní stanici

pátek, 2. srpna 2019, 09:19

Asi nejkratší cestu k vyřešení dopravní nehody museli dnes ráno urazit policisté z Břeclavi. Přímo před stanicí jim totiž na chodníku boural dvaadvacetiletý řidič.

Jak policisté záhy zjistili, mladý řidič Fordu Focus se vracel z dovolené a únava z dlouhé cesty strávené za volantem se proměnila v mikrospánek.

S autem tak vyjel mimo silnici a „zaparkoval“ přímo na chodníku u vstupních dveří do prodejny. „Můžeme mluvit o velkém štěstí, že tudy v uvedenou dobu nikdo neprocházel," uvedla policejní mluvčí Kamila Haraštová. Měření alkoholu i testování drog podle ní dopadlo u řidiče negativně. V autě jely ještě dvě spolujezdkyně, nikdo naštěstí nebyl zraněn.

Policisté apelují na řidiče, aby nepodceňovali zvýšenou únavu či dokonce ospalost. Mikrospánku předchází problém s koncentrací a řidiči začínají zpomaleně reagovat na okolní podněty. Bohužel jakékoliv varovné příznaky podle policistů většina řidičů podceňuje a v jízdě pokračuje dál.

„Chceme tak varovat hlavně dovolenkové řidiče, kteří se vydávají na dlouhé cesty, aby si uvědomili, že by po celou dobu jízdy neměli podceňovat varovné příznaky únavy, měli by dělat pravidelné přestávky a pokud to situace dovolí, měli by se při řízení vozidla na dlouhé trase střídat," dodala mluvčí.

„Přejeme hodně ujetých kilometrů a hlavně šťastný návrat," popřala Haraštová.

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radníZastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Dnes, 12:28V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé...

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních třídPRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Dnes, 11:39Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a...

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem rosteO ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Dnes, 10:08Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o