Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

VIDEO: Zloděj vyloupil banku na Merhautově ulici v Brně. Vyhrožoval odpálením bomby

pondělí, 8. dubna 2019, 10:27

Velmi snadnopřišel k penězům zatím neznámý zloděj, který se rozhodl vykrást banku na Merhautově ulici v Brně. Stačil mu k tomu papírek, na kterém byla napsána výhrůžka odpálením bomby. Přišel si na desítky tisíc korun, policisté po něm pátrají a prosí veřejnost o identifikaci muže, jehož obličej zachytily kamery.

K přepadení došlo 19. března letošního roku. Dvě hodiny po poledni přišel do pobočky banky na Marhautově neznámý muž a u jedné z přepážek předal obsluze lístek s oznámením, že chce peníze, má s sebou bombu a tu je ochoten odpálit.

U bankovního úředníka neuspěl, tak zamířil k vedlejší přepážce.Tam už jeho důraznému direktivnímu požadavku bankovní pracovnice vyhověla a vydala mu několik desítek tisíc korun v hotovosti.

Policisté při vyšetřování zjistili, že lupič z banky zamířil do Durďákovy ulice a po ní směrem k ulici Zemědělské. „Pachatel, kterého zachytily bezpečnostní kamery, je ve věku 40 až 50 let, 180 až 190 centimetrů vysoký, střední postavy," popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Zloděj měl na sobě riflové kalhoty, na hlavě modrou kšiltovku s bílým nápisem NY, na nohou měl hnědé boty. Mluvil česky s cizím přízvukem a ruce měl hodně zanedbané, pravděpodobně v důsledku těžké manuální práce.

„Kriminalisté vyšetřující případ uvítají na tísňové telefonní lince 158 jakékoliv informace vedoucí ke zjištění totožnosti pachatele. Policie děkuje za spolupráci," vyzval mluvčí.

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkámDětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dnes, 15:42Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba...

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a HercegoviněVIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Dnes, 14:14Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké...

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská PravdaFOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Dnes, 13:52Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o