Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Skupinka dovezla do Česka načerno 44 milionů litrů nafty. Stát okradla stát o téměř 200 milionů

pátek, 2. listopadu 2018, 11:41

Brněnští kriminalisté zahájili trestní stíhání skupiny lidí, která se měla dopustit zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby a legalizace výnosů z trestné činnosti se škodou zhruba 179 milionů korun.

Obcházení DPH

„Z dosavadních výsledků vyšetřování vyplývá, že tři obviněné osoby měly dovážet do České republiky pohonné hmoty z Německa od dodavatele se sídlem na Britských Panenských ostrovech. Prostřednictvím sedmi různých společností, které při dovozu zaplatily spotřební daň, ale nepřiznaly a také nezaplatily DPH, měly postupně dovezené pohonné hmoty prodávat dalším subjektům za cenu, která by však reálně nepostačovala ani k pokrytí nákladů na nákup zboží a zaplacení daní,“ shrnula mluvčí policie Iva Knolová.

44 milionů litrů nafty za jediný rok

Policisté zjistili, že tímto způsobem mělo být dovezeno v průběhu roku 2012 do České republiky 44 milionů litrů pohonných hmot. „Trojice obviněných osob přímo řídila několik společností dovážejících pohonné hmoty. Jiné firmy tito obvinění manažeři měli ovládat prostřednictvím nastrčených osob takzvaných bílých koní. Na legalizaci výnosů z trestné činnosti se měli podíleti s další dnes již také obviněnou osobou,“ dodala Knolová.

Trestní stíhání čtyř osob je vedeno na svobodě. Případ s názvem Produkt dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Praze.

Napsal(a) Michael Daněk | Foto pixabay.com

Štítky nafta, krácení daní

O čem píše Drbna.cz

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaciZeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Dnes, 12:03Ředitel Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Miroslav Zavoral ve čtvrtek zveřejní kompletní zdravotní...

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtuZeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Dnes, 10:24Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit...

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

úterý, 22. října 2019, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o