Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Nečekaný déšť při čekání na MHD vás už nepřekvapí. Město navyšuje počet zastřešených zastávek

pátek, 13. září 2019, 10:00

Městská hromadná doprava v Brně obsluhuje v současnosti skoro jeden a půl tisíce zastávek. Zastřešených je jen necelá třetina. To by se ale mělo brzo změnit. Do konce letošního roku tak přibudou přístřešky na osmi vybraných zastávkách, další budou následovat.

 Z 1450 zastávek mají cestující možnost využít přístřešky jen na 573 místech.  Ukrýt se před deštěm, nepříznivými podmínkami nebo jen tak posedět se u většiny zastávkových označníků nelze. „Uvědomujeme si, že úroveň cestování je dána nejen kvalitou služeb a vozů dopravce, ale i kvalitou navazující infrastruktury, kterou prostor pro cestující rozhodně je,“ popsal důvody nutnosti výstavby nových přístřešků radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Právě kvůli zkvalitnění dopravy se město Brno rozhodlo zadat Dopravnímu podniku města Brna, aby prověřilo možnosti, na kterých zastávkách by bylo možné přístřešky umístit. „Nechali jsme zpracovat projekt, který vytipovává prvních osm míst, kde by ještě v letošním roce mohly být přístřešky pro cestující instalovány, řekl Kratochvíl.

Nové sady, Ústřední hřbitov nebo Krematorium 

Mezi prvních osm zastávek, kde budou přístřešky instalovány do konce patří Ústřední hřbitov, Nové sady, Anthropos nebo Výstaviště. „Mezi další zastávky patří Krematorium a Kuldova ve směru z centra a Moravské náměstí, kde budou zastřešeny zastávkové označníky tramvajových linek 1 a 6, a to v obou směrech,“ sdělilo tiskové středisko magistrátu města Brna.

Jaký typ přístřešků se na vytipovaných zastávkách použije zatím město ani dopravní podnik neví. „Nyní budeme posuzovat, pro kterou zastávku bude jaký typ přístřešků vhodný,“ řekla mluvčí Dopravního podniku města Brna Hana Tomaštíková. Možností, jak zastřešit zastávky je spoustu, od standardních prosklených přístřešků až po přístřešky typu SMART, které můžete znát například z Moravského náměstí.

Drahé přístřešky nejsou potřeba

Podle radního Kratochvíla však není potřeba instalovat drahé přístřešky. „Není potřeba instalovat drahé přístřešky, ale především zastřešit zastávky,“ uvedl Kratochvíl.Dalším krokem pilotního projektu je také potřeba posouzení majetkové příslušnosti ploch, na kterých by měly nové přístřešky vzniknout. Ty totiž dopravnímu podniku nepatří.

Dopravní podnik města Brna nejprve vytipuje vhodné zastávky, poté vypíše výběrové řízení na dodavatele. Náklady tedy v tuto chvíli zatím nelze odhadnout. „Přístřešek bych ocenil hlavně na Nových sadech, kde často přestupuji. Když prší, čekáte skoro deset minut a nemáte se kde schovat není to komfortní,“ popsal obyvatel Brna Václav Schwab.

Pilotní projekt bude hradit Dopravní podnik města Brna a pokračování instalací přístřešků i na dalších zastávkách bude diskutováno s městem.

O čem píše Drbna.cz

SOUTĚŽ: Na původu záleží. České kuře, Vodňanské kuřeSOUTĚŽ: Na původu záleží. České kuře, Vodňanské kuře

SOUTĚŽ: Na původu záleží. České kuře, Vodňanské kuře

neděle, 20. října 2019, 18:39Valí se na vás ohromná množství reklam snažící se zaujmout vaši pozornost? Rádi byste vybrali to...

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procentSTUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

neděle, 20. října 2019, 11:51Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to...

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsalZeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

neděle, 20. října 2019, 09:47Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o