Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Minibus bude jezdit po Ústředním hřbitově i o Dušičkách

pátek, 23. srpna 2019, 12:09

Minibus vyjel poprvé na Ústřední hřbitov o Velikonocích. Rozvozy po celém areálu zdarma se těšily u návštěvníků velké oblibě, a proto jej i o Dušičkách znovu dopravní podnik vypraví. Sloužit má především seniorům a lidem se ztíženou možností pohybu.

Minibus bude k dispozici od úterý 29. října do neděle 3. listopadu 2019. Každý den vyjede v 9 hodin a v dvacetiminutových intervalech bude jezdit až do šesté hodiny večerní. „Oproti Velikonocím se posunul jen začátek provozu z 8. hodiny ranní na 9. hodinu, protože tak brzy nebyl o dopravu zájem,“ uvedl první náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Bezplatnou službu může využít kdokoli

Služba bude bezplatná a primárně bude sloužit seniorům a lidem se ztíženou možností pohybu. Využít ji však mohou všichni. V minibusu bude k dispozici šestnáct míst na sezení a 22 na stání. „Bezplatnou autobusovou dopravu po Ústředním hřbitově přijali o Velikonocích lidé velmi kladně. Kromě změny času první jízdy zůstane vše stejné,“ doplnil Hladík

Nástupním a výstupním místem trasy bude hlavní brána u Vídeňské ulice. „Zastávky nebudou striktně vyznačeny. Minibus bude zastavovat na znamení kdekoli na trase,“ doplnila mluvčí Dopravního podniku města Brna Hana Tomaštíková.

Zdroj: brno.cz

Doprava za 52 tisíc korun

Radní tak ve středu 21. srpna projednali žádost Správy hřbitovů města Brna o zvýšení neinvestičního příspěvku na rok 2019 o 52 tisíc korun na zajištění autobusové dopravy po Ústředním hřbitově v období svátků Památky zesnulých. „O příspěvku budou rozhodovat ještě zastupitelé,“ dodala mluvčí magistrátu města Brno Zuzana Gregorová.

Brněnský Ústřední hřbitov ve čtvrti Štýřice byl poprvé otevřen v roce 1883 a rozkládal se na 28 hektarech. Postupně se ale rozšiřoval. V současnosti se hřbitov rozkládá na ploše 56 hektarů, což z něj činí největší pohřebiště v Česku. Autorem projektu byl Alois Prastorfer.  Ústřední hřbitov se tehdy nacházel daleko za městem a od svého založení nese název Ústřední hřbitov města Brna. Jedná se o skutečně veřejný městský hřbitov pro všechny obyvatele města bez rozdílu.

Napsal Hana Podhorná | Foto TIC Brno

Štítky Dušičky, minibus, Ústřední hřbitov

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na denModřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Dnes, 14:30Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu...

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartouNová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Dnes, 11:57PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou...

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green DayNa příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Dnes, 11:33Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o