Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Na jižní Moravě se od soboty chystá nekolik vlakových výluk

pátek, 16. srpna 2019, 15:43

Na tratích z Brna do Vyškova a také na trati z Veselí nad Moravou a Bzence do Starého Města u Uherského Hradiště začne v sobotu několikadenní výluka. V pondělí se k tomu přidá několikadenní výluka lokálky z Hodonína do Kobylí, vyplývá z informací společnosti Kordis JMK. Cestující budou vozit autobusy náhradní dopravy podle výlukového jízdního řádu. Výluky se tak přidají k již trvajícím, které se dotýkají převážně Brna a okolí.

Z Brna do Vyškova bude vozit cestující autobus až do 1. září. Výluka navazuje na předchozí, kdy autobusy jezdily mezi Brnem a Hulínem. Týká se však pouze rychlíků z Brna do Bohumína, nikoliv již vlaků z Brna do Olomouce a Šumperka. Autobusy odjíždějící z Brna hlavního nádraží mají náhradní zastávku na Dornychu na zastávce MHD Úzká, při příjezdu zastaví na zastávce Úzká před Vaňkovkou.

Od soboty do středečního odpoledne nepojedou vlaky z Bzence a z Veselí nad Moravou do Starého Města u Uherského Hradiště. Náhradou budou jezdit dvě autobusové linky. Linka A pojede z Veselí dříve, aby byl zajištěný přestup, v opačném směru pojede také dřív, aby byl zajištěný přestup ve Veselí. Linka B pojede podle vlakového jízdního řádu a ve směru z Veselí bude navazovat na přijíždějící vlaky od Brna.

V pondělí začne výluka na trati z Hodonína do Kobylí. V pondělí a v úterý se nebude jezdit mezi Hodonínem a Mutěnicemi, další dva dny mezi Hodonínem a Čejčí a 23. a 26. srpna nepojede vlak mezi Čejčí a Kobylím. Výluka trvá vždy jen do 14:00 či 15:00, odpolední vlaky již pojedou bez omezení.

 

Napsal(a) ČTK | Foto ČD

Štítky ČR, železnice, Jihomoravský

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslnáBabiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Dnes, 17:13Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého...

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadechV Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Dnes, 09:26Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do...

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětemLidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Dnes, 09:20Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o