Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Lidé čekají na obchvat Bučovic už desítky let. ŘSD nyní nechává posuzovat vliv obchvatu na životní prostředí

úterý, 13. srpna 2019, 10:29

Ředitelství silnic a dálnic nechává posuzovat dopady na životní prostředí u plánovaného obchvatu Bučovic, který má z města na Vyškovsku odvést tranzitní dopravu. Městem prochází frekventovaný mezinárodní tah I/50. Podle dokumentu na Informačním portálu EIA se nyní předpokládá zahájení stavby v roce 2032. Lidé tak budou čekat na stavbu více než 50 let od prvních snah o obchvat.

Podle sčítání dopravy v roce 2016 projelo Bučovice denně přes 16.000 aut včetně kamionů. Silnice spojuje dálnici D1, od které se odpojuje za Brnem, se slovenskou dálnicí D1 Povážím přes Uherské Hradiště.

Lidé už v minulosti proti přetížené dopravě demonstrovali

Doprava v Bučovicích je neúnosná už řadu let a vede přímo přes náměstí, před 13 lety se například konala demonstrace místních, kteří tah zablokovali. Lidovecký ministr dopravy Milan Šimonovský v roce 2006 hovořil o stavbě v roce 2009.

Nový plán napadly petice

Stavba už byla v minulém desetiletí skutečně poměrně blízko, dokonce bylo vydané územní rozhodnutí pro první etapu stavby. V roce 2007 však proti němu bylo vydané odvolání a pak stavbu napadli další občané i peticemi.

Původní trasa podél Litavy tak byla opuštěna a vznikla vyhledávací studie, která určila nejvhodnější trasu, která vede jižně od města a severně od obce Kloboučky.

Od současné silnice se má odpojit v Marefách a znovu se napojit ve Vícemilicích. Její délka bude 5,4 kilometru a bude se také muset překládat 1,7 kilometru železniční tratě, která spojuje Brno s Veselím nad Moravou.

Napsal(a) ČTK | Foto ilustrační foto, MMB

Štítky bučovice, obchvat, řsd, eia, životní prostředí, posudek

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetuPiety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Dnes, 09:40Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech...

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibýváPožárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Dnes, 09:33Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října...

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizaceKončící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

sobota, 12. října 2019, 16:51Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o