Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Brněnské letiště otevře od poloviny srpna nové infocentrum. Nahradí nynější stánek s okýnkem

středa, 31. července 2019, 20:00

Město Brno ve spolupráci s brněnským letištěm připravují nové informační centrum, které nahradí nynější stánek s okýnkem. Umístěno bude ve spojovací chodbě mezi příletovou a odletovou halou.

Místo nynějšího informačního kiosku TIC, ve kterém se dají sehnat například jízdenky na autobus, vznikne na brněnském letišti nové informační centrum. To by mělo začít naplno fungovat v polovině srpna. „Infocentrum bude reprezentativní, praktičtější a komfortnější než stávající kiosek,“ uvedla tisková mluvčí Magistrátu města Brna Jana Vašíčková.

Okénko v příletové části už podle mluvčí Letiště Brno Kateřiny Pichalové nevyhovovalo aktuálním požadavkům. Ve větším otevřeném prostoru teď budeme mít možnost rozšířit nabídku. Vytvoří se tak moderní komunikační kanál mezi cestujícími a turistickými centry v Brně a blízkém okolí,“ vysvětlila.

Nové infocentrum bude na frekventovaném místě, kterým prochází jak odlétající, tak i přilétající pasažéři

Infocentrum bude umístěno ve spojovací chodbě mezi příletovou a odletovou halou, blíže k odletové části. Kromě tiskovin Brna a Jihomoravského kraje a informačních letáků s nabídkami turistických destinací budou součástí sortimentu také suvenýry z produkce TIC Brno. „Vznikne tak ideální místo pro získání informací při příletu a koupi dárku při odletu z Brna,“ řekla uvolněná zastupitelka pro oblast marketingu a cestovního ruchu Kristýna Černá.

Novinkou bude také možnost zakoupení turistické karty BRNOPAS. „Turistům touto formou nabídneme společně s TIC, městem Brnem a Jihomoravským krajem příležitost navštívit zajímavá místa za nabízené slevy na vstupném,“ doplnila Pichalová. Součástí BRNOPAS bude od 1. srpna mimo jiné bezplatné cestování brněnskou MHD nebo volné vstupenky na pět oblíbených míst v Brně.

Ročně by mohlo mít infocentrum až deseti tisícovou návštěvnost

Turistické informační centrum Brno spolu s letištěm předpokládají, že by návštěvnost nového infocentra mohla odpovídat zhruba deseti tisícům lidí ročně. „Toto číslo jsou přímo lidé, kteří si něco zakoupí. Ti, co se pouze informují, nebo si vezmou informační leták v evidenci nejsou. Doposud byly totiž tiskoviny volně k odebrání ve stojanech v odletové i příletové části haly,“ objasnila Pichalová.

V loňském roce tuřanské letiště odbavilo více než půl milionu cestujících na pravidelných i charterových linkách. V první polovině roku 2019 zaznamenalo letiště osmnáctiprocentní nárůst cestujících oproti prvnímu pololetí roku 2018, když odbavilo celkem 170 510 cestujících. Za nárůst cestujících letiště vděčí především novým pravidelným linkám do Milána a do Berlína.

„S dosavadním vývojem roku jsme opravdu spokojeni. Ukázalo se, že se naplno rozlétaly obě nové pravidelné linky a za zmínku pak jistě stojí měsíc červen, ve kterém jsme odbavili skoro 87 tisíc cestujících. Tolik jsme jich pro srovnání neměli ani v jednom z tradičně nejfrekventovanějších prázdninových měsíců v roce 2016,“ uvedl Radek Lang, vedoucí Přepravního provozu Letiště Brno.

O čem píše Drbna.cz

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbaluROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

Dnes, 14:16Je jedním z iniciátorů nedělního protestu v nižší fotbalové soutěži, kdy hráči Opočna a Přepych v...

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než desetDo některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Dnes, 11:34Velikosti škol v Česku jsou velmi rozdílné. Zatímco do těch největších může chodit i víc než tisíc...

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK FischerSkupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Dnes, 10:02Německá skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje od skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o