Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Přechod na opravené Údolní v Brně nakonec bude, město ho nechá po tlaku obyvatel dodělat

pondělí, 3. června 2019, 17:17

Přechod pro pěší přes Údolní ulici u křižovatky s Grohovou a Všetičkovou by měl vzniknout v Brně do konce června. Minulý týden o něm jednala primátorka Markéta Vaňková a radní Petr Kratochvíl (oba ODS) s policií. Vaňková to řekla novinářům. Policie přechod na rekonstruované ulici původně nepovolila kvůli její šířce, nyní se ulice zúží pomocí vodorovného dopravního značení.

Vedení města tím řeší množství stížností od obyvatel, které rozladila absence byť jediného přechodu po ukončení dlouhodobé rekonstrukce, jež skončila před měsícem.

Pochybilo minulé vedení města, tvrdí primátorka

Údolní se rekonstruovala od křižovatky s Úvozem až na náměstí Míru. Na kilometr dlouhé ulici jsou nyní pouze dva přechody na horním a dolním konci. „Je to chyba minulého vedení města, které nedostatečně komunikovalo s policií. A jelikož předpisy neumožňují udělat přechod na 11 metrů široké silnici, tak tam není," řekla Vaňková.

NAPSALI JSME: Rekonstrukce Údolní za stovky milionů nepomohla chodcům ani cyklistům

Budeme důslednější, slibuje Vaňková

Po zúžení pomocí dopravního značení už bude ulice splňovat předpisy pro zřízení přechodu. „Nyní Brněnské komunikace nachystají projekt, policie jej odsouhlasí a odbor dopravy vydá rozhodnutí," popsala postup Vaňková. Město podle ní musí být u dalších projektů mnohem důslednější, aby se neřešily problémy až po ukončení stavby.

V minulosti lidé kritizovali například sloup umístěný přímo doprostřed chodníku v ulici Milady Horákové, v řadě případů město při rekonstrukcích ulic neřeší požadavky pro cyklodopravu. V nejbližších letech by se z velkých ulic měly rekonstruovat druhá část Údolní, Veveří, Štefánikova či Benešova.

Napsal(a) ČTK | Foto Šárka Motyčková

Štítky údolní, přechod, chodci, rekonstrukce

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radníZastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Dnes, 12:28V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé...

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních třídPRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Dnes, 11:39Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a...

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem rosteO ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Dnes, 10:08Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o