Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Brněnský dopravní podnik zvýšil kapacitu některých tramvajových linek

sobota, 4. května 2019, 09:00

Brněnský dopravní podnik zvýšil kapacitu tramvají na některých linkách při zachování současného intervalu spojů. Po ukončení výluky na lince 4 má totiž k dispozici obousměrné vozy s 230 místy, protože se na linku 4 mohly vrátit vozy se 150 místy, které zde stačí, řekla uvedla mluvčí podniku Hana Tomaštíková. Postupně dopravní podnik usiluje o zvýšení kapacity tramvají na nejvytíženějších linkách, především na lince 12.

Obousměrné vozy musely na lince 4 jezdit déle než rok, protože kvůli výluce byla na Úvoze konečná, jež použití jiných než obousměrných vozů neumožňuje. „S ukončením výluky došlo ke změně výpravy vozidel i na několika dalších linkách, například 5, 6 a 12," uvedla Tomaštíková.

Jde o vytížené linky, na části spojů přitom dosud jezdily vozy zhruba pro 150 lidí. Vyšší kapacita znamená větší komfort i proto, že lidé se nemusejí ve voze tísnit.

Dopravní podnik se snaží zvyšovat kapacitu vozů dlouhodobě. „Právě na lince 4 jezdily ještě před deseti lety sólo tramvaje T3, na lince 12 na některých spojích tramvaje K2. Do budoucna předpokládáme, že bychom nasadili stejně jako na linku 1 i na linku 12 vysokokapacitní soupravy," řekla Tomaštíková.

Na lince 1 jezdí spojené vozy Vario LF a Vario LF2 a nabízí 276 míst, zatímco klasická souprava dvou vozů T3 jen 220. Vozy se střední kapacitou, mezi něž patří K2 či Anitra, mají zhruba 150 míst.

Vozidla dopravního podniku převezou denně v průměru milion lidí, přičemž tramvaje mají ze tří druhů dopravy největší podíl.

Napsal(a) ČTK

O čem píše Drbna.cz

Fotokniha vytvořená v mobilu? S novou aplikací HappyFoto žádný problém. Dokonce ji můžete i sdíletFotokniha vytvořená v mobilu? S novou aplikací HappyFoto žádný problém. Dokonce ji můžete i sdílet

Fotokniha vytvořená v mobilu? S novou aplikací HappyFoto žádný problém. Dokonce ji můžete i sdílet

Dnes, 19:56Opravdový unikát uvedla na trh v květnu letošního roku největší česká zásilková fotoslužba –...

Hry o krajské pozemky. Bez jejich využití bude Letiště České Budějovice ztrátovéHry o krajské pozemky. Bez jejich využití bude Letiště České Budějovice ztrátové

Hry o krajské pozemky. Bez jejich využití bude Letiště České Budějovice ztrátové

Dnes, 17:32Složitá jednání má před sebou město České Budějovice a Jihočeský kraj. Problém se týká pozemků u...

Poplatek z ubytování zřejmě dopadne i na služby typu AirbnbPoplatek z ubytování zřejmě dopadne i na služby typu Airbnb

Poplatek z ubytování zřejmě dopadne i na služby typu Airbnb

Dnes, 16:54Poplatek z ubytovacích kapacit se zřejmě bude vztahovat od příštího roku i na ubytovatele v...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o