Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Brněnský dopravní podnik zvýšil kapacitu některých tramvajových linek

sobota, 4. května 2019, 09:00

Brněnský dopravní podnik zvýšil kapacitu tramvají na některých linkách při zachování současného intervalu spojů. Po ukončení výluky na lince 4 má totiž k dispozici obousměrné vozy s 230 místy, protože se na linku 4 mohly vrátit vozy se 150 místy, které zde stačí, řekla uvedla mluvčí podniku Hana Tomaštíková. Postupně dopravní podnik usiluje o zvýšení kapacity tramvají na nejvytíženějších linkách, především na lince 12.

Obousměrné vozy musely na lince 4 jezdit déle než rok, protože kvůli výluce byla na Úvoze konečná, jež použití jiných než obousměrných vozů neumožňuje. „S ukončením výluky došlo ke změně výpravy vozidel i na několika dalších linkách, například 5, 6 a 12," uvedla Tomaštíková.

Jde o vytížené linky, na části spojů přitom dosud jezdily vozy zhruba pro 150 lidí. Vyšší kapacita znamená větší komfort i proto, že lidé se nemusejí ve voze tísnit.

Dopravní podnik se snaží zvyšovat kapacitu vozů dlouhodobě. „Právě na lince 4 jezdily ještě před deseti lety sólo tramvaje T3, na lince 12 na některých spojích tramvaje K2. Do budoucna předpokládáme, že bychom nasadili stejně jako na linku 1 i na linku 12 vysokokapacitní soupravy," řekla Tomaštíková.

Na lince 1 jezdí spojené vozy Vario LF a Vario LF2 a nabízí 276 míst, zatímco klasická souprava dvou vozů T3 jen 220. Vozy se střední kapacitou, mezi něž patří K2 či Anitra, mají zhruba 150 míst.

Vozidla dopravního podniku převezou denně v průměru milion lidí, přičemž tramvaje mají ze tří druhů dopravy největší podíl.

Napsal(a) ČTK

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladýchPodle studií je na internetu závislá polovina mladých

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Dnes, 13:59Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou...

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v OstravěČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Dnes, 11:35Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany,...

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitěTÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Dnes, 11:29Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o