Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Úpravy Autobusového nádraží Grand v Brně: provizorní "tojky“ nahradí stálé záchody

čtvrtek, 23. srpna 2018, 08:30

Na autobusovém stanovišti Grand v Brně přibudou po mnoha letech stálé záchody. Nádraží, které slouží převážně pro dálkové spoje společností RegioJet a FlixBus, dosud nabízelo jen mobilní toalety. Stavební práce by měly být hotové do konce srpna.

Dopravní podnik, v jehož majetku nádraží je, začal se stavbou záchodů v červenci. Kromě toalet má být podle generálního ředitele podniku Miloše Havránka přistavěna také čekárna. Lidé doteď musí za jakéhokoli počasí čekat venku, od deště je chrání pouze střecha.

Opravy komplikuje památková ochrana

"Prošli jsme si obtížnými diskusemi s památkáři. Cena za záchody a zázemí pro zaměstnance dopravního podniku je osm milionů korun. Je to hodně, ale je to dáno právě požadavky památkářů a architektů. A je potřeba veřejná místa zvelebovat," uvedl Havránek.

Autobusové nádraží z přelomu 40. a 50. let minulého století je památkově chráněné. Nově budou na nástupištích lavičky, spravený je i povrch. "Jedná se o modulovou stavbu a stejnou bychom chtěli co nejdříve využít pro stavbu čekárny. Do ní bychom přesunuli i různě rozmístěné stánky, která by zmizely," dodal Havránek.

Kromě dvou zmíněných firem nádraží využívají i další dopravní společnosti. Parkují zde také záložní autobusy dopravního podniku, zároveň odsud odjíždějí vozidla cestovních kanceláří.

Napsal Brněnská Drbna | Foto Wikimedia Commons | Zdroj ČTK

Štítky MHD, stavby, Dopravní podnik města Brna, Brno

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radníZastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Dnes, 12:28V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé...

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních třídPRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Dnes, 11:39Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a...

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem rosteO ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Dnes, 10:08Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o