Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

V Boskovicích na Blanensku zřejmě od ledna 2016 zakážou hazard

sobota, 31. ledna 2015, 15:46

Boskovice na Blanensku zřejmě od ledna 2016 zakážou hazard ve městě. Radnice připravuje vyhlášku, kterou by dále nesměly být na území města provozovány herní automaty a videoloterijní terminály. Řekl to mluvčí městského úřadu Jaroslav Parma. Loni město jako podíl z hazardu získalo kolem sedmi milionů korun.

Boskovice mají přes 14.000 obyvatel, přičemž ve městě je zhruba deset provozoven s automaty a videoloterijními terminály.

"Členové současné radniční koalice jsou pro úplný zákaz hazardu. Vyhláška by měla být hotova do léta a její projednávání v zastupitelstvu lze očekávat v listopadu," uvedl Parma.

Příspěvky do městské pokladny ze zisku z hazardu jsou podle něj pro radnici významné, představitelé města se ale shodují na tom, že Boskovice se bez nich obejdou. Z příspěvků podporují kulturu.

Jako první na jižní Moravě zakázalo hazard od 1. listopadu 2013 Blansko. Ročně z něj získávalo sedm až deset milionů korun. Podle odhadů ročně lidé na automatech a terminálech ve městě utratili až 200 milionů korun. Radní hazard zakázali s tím, že způsobuje sociální problémy v rodinách notorických hráčů.

K Blansku se pak přidala další města. Jiná, jako například Vyškov, alespoň vymezila místa, kde herny ve městě nechtějí. Vedení Jihomoravského kraje před časem vyzvalo starosty a radní v regionu, aby ve svých městech a obcích hazard buď zcela zakázali nebo jej výrazně omezili.

Zdroj: ČTK

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Dnes, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Dnes, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromyVIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Dnes, 11:03Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o