Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Nemocnice sv.Anny bude propuštět, možná až desetinu lidí

pondělí, 9. června 2014, 12:33

Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně hodlá propustit zhruba 300 zaměstnanců. Důvodem je ekonomicky tíživá situace nemocnice, řekla dnes ČTK mluvčí nemocnice Šárka Urbánková. Zařízení má přes 3000 zaměstnanců, propuštěných by měla být asi desetina. Výpovědi by neměly ohrozit péči o pacienty, uvedla Urbánková.

Na hromadné propouštění upozornil Brněnský deník Rovnost. Podle Urbánkové už propouštění začalo v květnu. "Dali jsme 24 výpovědí pro nadbytečnost a dvě dohodou," uvedla Urbánková. "Musíme vše vyřešit tak, aby to nepocítili pacienti," dodala mluvčí.

Propuštěni by měli být lékaři, sestry, administrativní pracovníci a další zaměstnanci. "Hlavní důvod kroku je ekonomický a další příčinou jsou nepříznivé výkonnostní ukazatele," sdělila Urbánková.

Fakultní nemocnice u svaté Anny má dlouho ekonomické problémy. Za loňský rok byla nejvíce zadluženou státní nemocnicí v republice, když její dluh přesáhl miliardu korun. Situaci zařízení řešil i ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD).

Ke konci loňského roku měla nemocnice přes 3000 zaměstnanců. Z toho bylo přes 500 lékařů.

Zdroj ČTK

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatelJak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Dnes, 14:43Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském...

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátorDRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Dnes, 13:18Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha...

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenkuDen s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Dnes, 11:23Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o