Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Dvě kasina v Brně-střed mají výjimku pro provoz hracích automatů

středa, 15. ledna 2014, 19:58

Zastupitelé městské části Brno-střed dnes schválili pro dvě kasina v centru města výjimku, která jim umožní provozovat hrací automaty. Týká se to kasina v hotelu Grand a provozovny v Křenové ulici.

Pro ostatní podniky platí plošný zákaz hazardu. Podle starosty Brna-střed Libora Šťástky (ODS) platí v podnicích, které dostaly výjimku, přísnější režim.

"Provozovny identifikují návštěvníky, vedou jejich evidenci a mají bezpečnostní systém," uvedl Šťástka. Původně navrhoval, aby výjimku dostalo devět kasin, sedm z nich však nevyhovovalo. "Nesplňovaly zákonné podmínky," podotkl starosta.

Kasino v hotelu Grand žádné automaty nemá, Šťástka však nevyloučil, že se může situace změnit. V provozovně v Křenové ulici je 59 automatů, ale počet se na základě udělení výjimky může zvýšit. "Hazard můžeme regulovat tím, že stanovíme, nebo vyloučíme místa, na kterých bude. Nemyslím si však, že lze určit přesný počet přístrojů," uvedl Šťástka. Zároveň však upozornil na to, že v případě nepřiměřeného zvyšování počtu automatů může zastupitelstvo zamezit nárůstu novelou vyhlášky.

Radnice Brna-střed původně počítala s výjimkou pro desítku kasin, což kritizovala občanské sdružení Brnění, které proti automatům ve městě dlouhodobě bojuje. Podle jeho zástupců by se v takovém případě vrátilo do centra téměř 500 automatů.

Zdroj ČTK

O čem píše Drbna.cz

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaciZeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Dnes, 12:03Ředitel Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Miroslav Zavoral ve čtvrtek zveřejní kompletní zdravotní...

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtuZeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Dnes, 10:24Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit...

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

úterý, 22. října 2019, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o