Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Znojmo se dostalo mezi 50 nejkrásnějších malých měst světa

pondělí, 17. června 2019, 11:00

Znojmo se díky svým vinicím dostalo mezi 50 nejkrásnějších malých měst na Zemi. O jeho krásách a kvalitách informuje své čtenáře služba od Microsoftu, jejíž zprávy čtou miliony lidí po celém světě. Toto město si své příznivce získalo především díky zajímavé architektuře a kvalitnímu vínu.

Znojmo se dostalo mezi 50 nejkrásnějších malých měst na světě. Do svého žebříčku jej zařadil oficiální informační web Microsoftu, který čtou miliony uživatelů Windows. Toto město mezi Prahou a Vídní, jak web město lokalizoval, si krom běžných turistů objevujících architekturu a památky zamilovali také sommeliéři a nadšení milovníci vína.

Turisti oceňují muzeum vína s ochutnávkami

Za vínem sem jezdí znalci i fanoušci vína také za historií o tomto pro jižní moravu typickém nápoji. Oceňují například Muzeum vinařství a bednářství v Louckém klášteře, kde se návštěvníci mohou dozvědět spousty informací o výrobě i pěstování vína na vinicích, i o následné konzumaci vzniklého nápoje. Součástí prohlídek bývá i ochutnávka vín z lokální vinice, známé pod značkou Znovín. A kdo má štěstí a do Znojma přijede během května, zažije tradiční vinné slavnosti, kterými je Znojmo široko daleko proslavené.

Ohromí vás čtyřpatrové tajemné katakomby pod Znojmem

Krom vína na turisty čeká také 27 kilometrů dlouhé znojemské podzemní katakomby, které se rozprostírají pod celým městem. Jsou to dlouhé chodby, které ve čtyřech patrech spojují znojemské podzemí jako tajemné mraveniště, na jehož konci můžete najít i třeba i další vinný sklípek. 

O čem píše Drbna.cz

Český potápěč utonul v jeskyni na řeckém ostrově KarpathosČeský potápěč utonul v jeskyni na řeckém ostrově Karpathos

Český potápěč utonul v jeskyni na řeckém ostrově Karpathos

Dnes, 09:27Šedesátiletý Čech a 35letý Íránec utonuli při potápění v podvodní jeskyni na řeckém ostrově...

ČOI zakázala fén od Sencoru. Při testech se roztavil plastový krytČOI zakázala fén od Sencoru. Při testech se roztavil plastový kryt

ČOI zakázala fén od Sencoru. Při testech se roztavil plastový kryt

Dnes, 08:59Jeden druh vysoušeče vlasů od značky Sencor je podle České obchodní inspekce nebezpečný. Při...

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární DepardieuZafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

neděle, 25. srpna 2019, 17:15Slovenský scenárista Karol Hlávka a chorvatský režisér Lordan Zafranović připravují celovečerní...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o