Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Znojmo se dostalo mezi 50 nejkrásnějších malých měst světa

pondělí, 17. června 2019, 11:00

Znojmo se díky svým vinicím dostalo mezi 50 nejkrásnějších malých měst na Zemi. O jeho krásách a kvalitách informuje své čtenáře služba od Microsoftu, jejíž zprávy čtou miliony lidí po celém světě. Toto město si své příznivce získalo především díky zajímavé architektuře a kvalitnímu vínu.

Znojmo se dostalo mezi 50 nejkrásnějších malých měst na světě. Do svého žebříčku jej zařadil oficiální informační web Microsoftu, který čtou miliony uživatelů Windows. Toto město mezi Prahou a Vídní, jak web město lokalizoval, si krom běžných turistů objevujících architekturu a památky zamilovali také sommeliéři a nadšení milovníci vína.

Turisti oceňují muzeum vína s ochutnávkami

Za vínem sem jezdí znalci i fanoušci vína také za historií o tomto pro jižní moravu typickém nápoji. Oceňují například Muzeum vinařství a bednářství v Louckém klášteře, kde se návštěvníci mohou dozvědět spousty informací o výrobě i pěstování vína na vinicích, i o následné konzumaci vzniklého nápoje. Součástí prohlídek bývá i ochutnávka vín z lokální vinice, známé pod značkou Znovín. A kdo má štěstí a do Znojma přijede během května, zažije tradiční vinné slavnosti, kterými je Znojmo široko daleko proslavené.

Ohromí vás čtyřpatrové tajemné katakomby pod Znojmem

Krom vína na turisty čeká také 27 kilometrů dlouhé znojemské podzemní katakomby, které se rozprostírají pod celým městem. Jsou to dlouhé chodby, které ve čtyřech patrech spojují znojemské podzemí jako tajemné mraveniště, na jehož konci můžete najít i třeba i další vinný sklípek. 

O čem píše Drbna.cz

Babišova francouzská restaurace zavřelaBabišova francouzská restaurace zavřela

Babišova francouzská restaurace zavřela

Dnes, 12:52Restaurace Paloma ve francouzském Mougins, která patří do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše...

Fotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTKFotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTK

Fotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTK

Dnes, 12:04Nevídaný úspěch slaví redaktorka a fotografka Drbny Denisa Albaniová. Ta zvítězila v kategorii Cena...

Soud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPDSoud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPD

Soud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPD

Dnes, 10:58Odvolací soud dnes potvrdil Radku Mansfeldovi půlroční podmínku a peněžitý trest 30 tisíc korun za...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o