Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

VIDEO: Senior se nevrátil z procházky. Pátraly po něm desítky policistů, našel ho vrtulník s termovizí

čtvrtek, 21. března 2019, 14:00

Šťastný konec mělo v první polovině března pátrání po seniorovi z Hostimi na Znojemsku. Téměř sedmdesátiletý muž se vydal na procházku a do večera už se nevrátil. Vzhledem k tomu, že muž u sebe neměl ani mobil a padala noc, vydali se do akce policisté.

Místní muže naposledy viděli kolem osmnácté hodiny jít po silnici směrem na obec Rozkoš. Od té doby o něm nikdo nevěděl. Muž se do té doby do Domova pro seniory vždy vrátil. Pečovatelé tak měli oprávněný strach.

Policisté tak ihned zahájili pátrací akci. Do terénu se vydali policisté ze Znojemska i sousedního Třebíčska, psovod se psem, kriminalisté, cizinecká policie, ale i speciální pořádková jednotka z Brna. „Z důvodu prozkoumávání rozsáhlého terénu a s ohledem na nízkou teplotu, která v těchto místech klesla pod nulu, požádal velitel akce o nasazení vrtulníku s termovizí," uvedla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. 

Pátrací akce, do které se zapojily tři desítky policistů,  skončila úspěšně necelou hodinu po půlnoci. „Muže jsme našli v poli, jak leží u kapličky nedaleko obce Hostim," uvedla mluvčí. Senior byl podchlazený a vyčerpaný. 

„Díky dobrým letovým podmínkám jsme mohli k průzkumu terénu využít právě leteckou službu, což významně přispělo k rychlému a zdárnému ukončení nočního pátrání," uzavřela Drahokoupilová. Muž skončil v péči zdravotníků.

O čem píše Drbna.cz

Hry o krajské pozemky. Bez jejich využití bude Letiště České Budějovice ztrátovéHry o krajské pozemky. Bez jejich využití bude Letiště České Budějovice ztrátové

Hry o krajské pozemky. Bez jejich využití bude Letiště České Budějovice ztrátové

Dnes, 17:32Složitá jednání má před sebou město České Budějovice a Jihočeský kraj. Problém se týká pozemků u...

Poplatek z ubytování zřejmě dopadne i na služby typu AirbnbPoplatek z ubytování zřejmě dopadne i na služby typu Airbnb

Poplatek z ubytování zřejmě dopadne i na služby typu Airbnb

Dnes, 16:54Poplatek z ubytovacích kapacit se zřejmě bude vztahovat od příštího roku i na ubytovatele v...

Slovenská prezidentka Čaputová ve čtvrtek navštíví ČeskoSlovenská prezidentka Čaputová ve čtvrtek navštíví Česko

Slovenská prezidentka Čaputová ve čtvrtek navštíví Česko

Dnes, 14:22Nová slovenská prezidentka Zuzana Čaputová navštíví ve čtvrtek Českou republiku. Bude to její první...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o