Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Den prevence a osvěty v dopravě nabídl bohatý program. Na své si přišel každý

pátek, 28. června 2019, 15:00

Den prevence a osvěty je jedna z již tradičních akcí na vyškovském náměstí. Účastníkům nabídla speciální brýle, základy první pomoci nebo trenažér převrácení vozidla. Přichystány byly aktivity pro malé i velké.

Vyškovské náměstí se ve čtvrtek 27. června zaplnilo nejen policejní, vojenskou ale i hasičskou technikou. Akce Den prevence a osvěty už po dvanácté připravilo školákům i dospělým dopoledne plné zajímavých aktivit týkající se dopravy, a to především v těchto dnech kdy s příchodem prázdnin narůstá riziko dopravních nehod. „Cílem této preventivní akce je hravým a názorným způsobem upozornit malé i velké příchozí na skutečnosti, které by účastník silničního provozu měl brát na vědomí,“ popisuje akci mluvčí a preventista územního odboru Vyškov Alice Musilová.

Návštěvníci se dozvěděli, jak se chovat na silnicích 

Větší návštěvníci si mohli vyzkoušet simulaci řízení motocyklu, a to i v krizových situacích nebo trenažer převrácení vozidla, kde si každý uvědomí důležitost bezpečnostních pásů. K dispozici jim byly i cenné rady před odjezdem na dovolenou, a to především jak se zachovat při dopravní nehodě nebo jak se správně chovat na kole.  Pro děti pak byly připraveny soutěže z dopravy, kde jim policisté vyrobili daktyloskopické otisky prstů.  Mladí lidé se dozvěděli informace týkající se užívání mobilních telefonů a sluchátek. „Mobilní telefony, volání či dokonce psaní sms je častým prohřeškem řidičů,“ dodává Alice Musilová.

 

Další aktivitou byl slalom se speciálními brýlemi, které navozují stav jako by byl člověk opilý. Speciální pořádková jednotka z Brna předvedla nejen policejní výstroj a výzbroj, ale předvedla i zadržení pachatelů výtržnosti. V další ukázce pak hasiči vyprošťovali osobu z vozidla.

 Soutěže pro děti nechyběly ani na stánku Majáku Vyškov. „Pro děti jsme připravili jízdu zručnosti na kole i koloběžkách a testy dopravních znalostí jak chodců, tak i cyklistů,“ představuje stanoviště vedoucí oddělení dopravní výchovy organizace Maják Blanka Formánková. Stanoviště Českého červeného kříže nabídla zopakování kurzů první pomoci nebo měření krevního tlaku či cukru. Vystaveny byly i policejní, hasičská i vojenská vozidla.

Akce se koná každoročně pod vedením odboru dopravy vyškovského městského úřadu spolu s Vojenskou akademií ve Vyškově a Policií České republiky. „Letos přišlo kolem 400 lidí. Tuto akci považuji za úspěšnou,“ hodnotí Den prevence a osvěty Eva Šlapalová z odboru dopravy města Vyškov. Mezi další organizátory akce patří Hasičský záchranný sbor, BESIP Jihomoravského kraje, Městská policie Vyškov a Gymnázium a SOŠZE Vyškov.

Napsal Hana Podhorná | Foto PČR

Štítky doprava, Vyškov, prevence

O čem píše Drbna.cz

Český potápěč utonul v jeskyni na řeckém ostrově KarpathosČeský potápěč utonul v jeskyni na řeckém ostrově Karpathos

Český potápěč utonul v jeskyni na řeckém ostrově Karpathos

Dnes, 09:27Šedesátiletý Čech a 35letý Íránec utonuli při potápění v podvodní jeskyni na řeckém ostrově...

ČOI zakázala fén od Sencoru. Při testech se roztavil plastový krytČOI zakázala fén od Sencoru. Při testech se roztavil plastový kryt

ČOI zakázala fén od Sencoru. Při testech se roztavil plastový kryt

Dnes, 08:59Jeden druh vysoušeče vlasů od značky Sencor je podle České obchodní inspekce nebezpečný. Při...

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární DepardieuZafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

neděle, 25. srpna 2019, 17:15Slovenský scenárista Karol Hlávka a chorvatský režisér Lordan Zafranović připravují celovečerní...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o