Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Na Hodonínsku vykázali policisté během jednoho týdne z domu dvě ženy za domácí násilí

čtvrtek, 15. února 2018, 10:58

O tom, že domácí násilí samo od sebe neskončí, se přesvědčili během krátké doby policisté na Hodonínsku. Opět se ukázalo, že některé rodinné neshody mají tendenci eskalovat a rodinní příslušníci potřebují pomoc, podporu či ochranu. Tentokrát ovšem byly případy něčím neobvyklé – v roli agresorů figurovaly totiž ženy.

V úterý 13. února rozhodli poicisté o vykázání třicetileté ženy, která žila ve společné domácnosti s matkou a prarodiči. Žena opakovaně urážela členy rodiny, požadovala od nich peníze a dokonce jim vyhrožovala zabitím. Tato atmosféra panovala v rodině již delší dobu, nicméně v úterý celá situace opět vygradovala. Agresivní žena zaútočila na svého dědečka. Rodině nezbylo nic jiného, než se obrátit na policii. „Kolegové zhodnotili veškeré okolnosti a rozhodli se k radikálnímu řešení – agresivní ženu vykázali ze společného obydlí," uvedla policejní mluvčí Kamila Haraštová,

Další případ se odehrál opět na Hodonínsku a také zde byla hlavní aktérkou žena. Čtyřicetiletá dcera měla již delší dobu neshody se svým otcem. Častokrát na něj křičela, nadávala mu a několikrát ho dokonce začala fyzicky mlátit. To se stalo i minulý týden. Dcera na svého pětasedmdesátiletého otce zaútočila tak, že mu způsobila podlitiny a modřiny. „S ohledem na stupňující se útoky od slovních vulgarit až po fyzický útok, rozhodli kolegové také v tomto případě o vykázání," shrnula Haraštová.

Důležité je nebát se zavolat policii

„Jak je patrné z uvedených kauz, soužití s agresivní osobou může být značně nebezpečné. V takovém případě zakládá zákon oprávnění policii vykázat agresora z bytu nebo domu, jakož i z bezprostředního okolí společného obydlí," uzavřela Haraštová.

Řešení problému domácího násilí není podle policistů jednoduchou záležitostí, vystoupit ze začarovaného kruhu představuje pro oběť vždy velkou dávku odvahy a síly. Důležité je, aby se oběť nebála obrátit se na policii a další pomáhající instituce, které jí poskytnou pomoc a ochranu.

Napsal Brněnská Drbna | Foto pixabay.com | Zdroj PČR

Štítky domácí násilí, ženy, napadení, Hodonínsko

O čem píše Drbna.cz

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartouNová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Dnes, 11:57PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou...

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green DayNa příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Dnes, 11:33Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce...

V týdnu se ochladí, čekají se mrazíky, na horách i sněhové vločkyV týdnu se ochladí, čekají se mrazíky, na horách i sněhové vločky

V týdnu se ochladí, čekají se mrazíky, na horách i sněhové vločky

Dnes, 11:09Během tohoto týdne se citelně ochladí, meteorologové očekávají přízemní mrazíky a na hřebenech hor...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o