Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

V Řečkovicích vznikne umělé fotbalové hřiště za dvacet milionů

úterý, 6. února 2018, 10:48

V městské části Brno-Řečkovice a Mokrá Hora vznikne v letošním roce namísto mlatového hřiště umělý fotbalový trávník. Náklady se odhadují na 20 milionů korun. Hřiště bude přístupné školám i veřejnosti.

Současné hřiště při Novoměstské ulici je mlatové. „Když zaprší, je bláto. Pokud svítí slunce, dost se tam práší. Namísto toho se tam dá umělý povrch a osvětlení, takže se tím prodlouží otevírací doba do desáté hodiny večerní," uvedl brněnský radní zodpovědný za oblast sportu Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).

V dopoledních hodinách může hřiště sloužit školám, v odpoledních hodinách klubům nebo veřejnosti. Podle Suchého by se v místě mohly hrát i fotbalové zápasy nižších soutěží, protože hřiště bude mít požadované parametry. Na vyšší soutěž mu ale bude scházet větší divácká kapacita, v plánu je pouze menší ochoz.

Vyšší náklady podle radního způsobuje fakt, že hřiště bude mít umělý trávník a bude nutné natáhnout tam osvětlení. Polovinu zaplatí město. „Druhou polovinu získala městská část jako dotaci z ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy," dodal Suchý.

Foto pixabay.com | Zdroj ČTK

Štítky umělé hřiště, Řečkovice

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslnáBabiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Dnes, 17:13Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého...

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadechV Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Dnes, 09:26Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do...

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětemLidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Dnes, 09:20Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o