Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Kvůli vysoké porodnosti hrozí v Brně nedostatek míst ve školkách. Město chce postavit nové

pondělí, 24. června 2019, 12:26

Brno chce do tří let vybudovat více školek kvůli loňské vysoké porodnosti. Do roku 2022 by mělo za desítky milionů vzniknout 12 tříd asi s 300 místy, řekl dnes novinářům náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL). V opačném případě by podle něj mohlo nastat, že by v roce 2021 neměly některé tříleté děti místo. Hladík o tom bude jednat se starosty pěti nejvíce dotčených městských částí. Loni se v Brně narodilo přes 4700 dětí, nejvíce za posledních více než 30 let.

Nová kapacita má vzniknout po dvou až třech třídách v městských částech Bystrc, Židenice, Vinohrady, Líšeň a Žebětín, kde by mohly být s místy v budoucnu problémy. Oblasti vzešly z analýzy. „Nová místa budeme zřizovat ať už v budovách základních škol, přístavbami nebo nástavbami, v nevyužitých objektech nebo v novostavbách," uvedl Hladík.

Zatím není jasné, kolik nové prostory budou stát. „Bude to ale v řádu desítek milionů korun. Chceme, aby vzniklo 300 míst, což by při počtu 25 dětí ve třídě znamenalo 12 tříd," poznamenal Hladík.

V Brně se loni narodilo 4749 dětí, což je podle Hladíka nejvíce od roku 1984. „Je potěšující, že mladí lidé zakládají rodiny a chtějí žít v Brně. Město ale musí na tuto skutečnost reagovat a zajišťovat dostatečné zázemí těmto rodinám," řekl Hladík.

Brno zřizuje přes 130 mateřských škol, které navštěvuje kolem 12.000 dětí. Ve školkách je podle Hladíka dostatečná kapacita i pro všechny tříleté děti. Kromě toho spravuje Brno i 70 základních škol, které navštěvuje bezmála 30.000 dětí.

Napsal(a) ČTK | Foto MMB

Štítky porodnost, školky, stavba

O čem píše Drbna.cz

Český potápěč utonul v jeskyni na řeckém ostrově KarpathosČeský potápěč utonul v jeskyni na řeckém ostrově Karpathos

Český potápěč utonul v jeskyni na řeckém ostrově Karpathos

Dnes, 09:27Šedesátiletý Čech a 35letý Íránec utonuli při potápění v podvodní jeskyni na řeckém ostrově...

ČOI zakázala fén od Sencoru. Při testech se roztavil plastový krytČOI zakázala fén od Sencoru. Při testech se roztavil plastový kryt

ČOI zakázala fén od Sencoru. Při testech se roztavil plastový kryt

Dnes, 08:59Jeden druh vysoušeče vlasů od značky Sencor je podle České obchodní inspekce nebezpečný. Při...

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární DepardieuZafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

neděle, 25. srpna 2019, 17:15Slovenský scenárista Karol Hlávka a chorvatský režisér Lordan Zafranović připravují celovečerní...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o