Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Brno chce vykoupit první pozemky pro protipovodňové stavby na Svratce

sobota, 20. dubna 2019, 11:10

Brno chce od soukromníků vykoupit desítky pozemků pro stavbu protipovodňových opatření na řece Svratce v lokalitě mezi ulicemi Sokolova a Vomáčkova, kde leží nákupní středisko Avion Shopping park a Ikea. Město by to stálo zhruba 100 milionů korun. Výkupy pozemků jsou naplánované na toto volební období, stavba protipovodňových opatření odhadem za čtvrt miliardy korun by se mohla uskutečnit v příštích letech. Je to jedna ze čtyř důležitých etap budování protipovodňové ochrany obyvatel města.

Radní Brna tento týden schválili směnu prvních pozemků, potvrdit to musí ještě zastupitelstvo. Cena pozemků je 3,8 milionu korun a město nabízí jiné pozemky, jejichž cena je asi o 600.000 korun nižší. Rozdíl by Brno majitelům doplatilo.

NAPSALI JSME: Brno začne s oživením nábřeží Svratky v roce 2020

„Směna je první vlaštovkou. Jsou tam desítky pozemků a výkupy budou stát odhadem 100 milionů. Řešit to budeme další dva tři roky," řekl novinářům náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL). Samotné stavby by pak byly otázkou dalších let. Náklady se odhadují na 250 milionů korun, zatím ale nejsou hotové projekty. Součástí by měl být i vznik cyklostezky.

Brno má podle Hladíka více než 20 různých etap na výstavbu protipovodňových opatření. „Úsek mezi dvěma mosty ulic Sokolova a Vomáčkova patří ke čtyřem nejdůležitějším. Další je na Riviéře po most na Uhelné ulici, jiný je od mostu na Uhelné po most na Sokolově ulici a poslední důležitý úsek je na řece Svitavě od jezu na ulici Valchařská po jez na ulici Radlas," vyjmenoval Hladík. Dodal, že čtyři prioritní úseky ochrání nejvíce obyvatel a také se týkají ploch, které jsou v územním plánu vymezené pro bydlení.

Napsal(a) ČTK | Foto Google Maps

Štítky svratka, výkup, pozemky, protipovodňová opatření

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladýchPodle studií je na internetu závislá polovina mladých

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Dnes, 13:59Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou...

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v OstravěČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Dnes, 11:35Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany,...

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitěTÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Dnes, 11:29Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o