Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Brněnská Drbna

V Řečkovicích vznikne umělé fotbalové hřiště za dvacet milionů

úterý, 6. února 2018, 10:48

V městské části Brno-Řečkovice a Mokrá Hora vznikne v letošním roce namísto mlatového hřiště umělý fotbalový trávník. Náklady se odhadují na 20 milionů korun. Hřiště bude přístupné školám i veřejnosti.

Současné hřiště při Novoměstské ulici je mlatové. „Když zaprší, je bláto. Pokud svítí slunce, dost se tam práší. Namísto toho se tam dá umělý povrch a osvětlení, takže se tím prodlouží otevírací doba do desáté hodiny večerní," uvedl brněnský radní zodpovědný za oblast sportu Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).

V dopoledních hodinách může hřiště sloužit školám, v odpoledních hodinách klubům nebo veřejnosti. Podle Suchého by se v místě mohly hrát i fotbalové zápasy nižších soutěží, protože hřiště bude mít požadované parametry. Na vyšší soutěž mu ale bude scházet větší divácká kapacita, v plánu je pouze menší ochoz.

Vyšší náklady podle radního způsobuje fakt, že hřiště bude mít umělý trávník a bude nutné natáhnout tam osvětlení. Polovinu zaplatí město. „Druhou polovinu získala městská část jako dotaci z ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy," dodal Suchý.

Foto pixabay.com | Zdroj ČTK

Štítky umělé hřiště, Řečkovice

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o