Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Stav podepřeného mostu u Černé Hory se horší, hrozí uzavření

středa, 10. ledna 2018, 07:42

Stav provizorně podepřeného mostu u Černé Hory na Blanensku na silnici I/43 se horší. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) jej neustále sleduje a hrozí, že se bude muset uzavřít ještě dříve, než začne demolice. ČTK to řekl mluvčí ŘSD Jany Rýdl.

Už 20. prosince podali silničáři na krajský odbor dopravy žádost o stavební povolení, kraj však podle nich správní řízení dosud nezahájil. Podle Rýdla může prozatímní nečinnost ohrozit plánované zprovoznění nového mostu do konce letošního roku. „Stavební povolení vydáme buď 17. ledna, pokud bude žádost v pořádku, případně zažádáme o doplnění," řekla ČTK mluvčí kraje Monika Brindzáková.

ŘSD má vše nachystané dle plánu. „Zadávací dokumentace je hotová a po odsouhlasení by již tento týden mohlo dojít ke zveřejnění soutěže. Bude jenom jedna na demolici a stavbu zároveň," uvedl Rýdl. Zatím se předpokládá, že ještě v zimě by se začalo bourat a bezprostředně poté stavět.

Most začalo ŘSD opravovat loni v létě. Zjistilo však, že je v takovém stavu, že je nutné jej zbourat. Doprava jezdila zhruba dva měsíce v obou směrech přes Černou Horu. Od půlky září se podařilo most podepřít tak, aby alespoň v jednom směru auta nejezdila přes městys. V obou směrech projede denně zhruba 15.000 aut. Ministerstvo dopravy také neschválilo objížďku pro kamiony nad 12 tun, ty tak budou jezdit do stavby nového mostu Černou Horou i nadále.

Foto ČT24, ČT | Zdroj ČTK

Štítky most, Černá hora, I/43, objížďka, demolice

O čem píše Drbna.cz

Poplatek z ubytování zřejmě dopadne i na služby typu AirbnbPoplatek z ubytování zřejmě dopadne i na služby typu Airbnb

Poplatek z ubytování zřejmě dopadne i na služby typu Airbnb

Dnes, 16:54Poplatek z ubytovacích kapacit se zřejmě bude vztahovat od příštího roku i na ubytovatele v...

Slovenská prezidentka Čaputová ve čtvrtek navštíví ČeskoSlovenská prezidentka Čaputová ve čtvrtek navštíví Česko

Slovenská prezidentka Čaputová ve čtvrtek navštíví Česko

Dnes, 14:22Nová slovenská prezidentka Zuzana Čaputová navštíví ve čtvrtek Českou republiku. Bude to její první...

Na vlastní kůži: Zlatou stezkou po Čechách. Více než sto kilometrů v nohách a krásná příroda jako bonusNa vlastní kůži: Zlatou stezkou po Čechách. Více než sto kilometrů v nohách a krásná příroda jako bonus

Na vlastní kůži: Zlatou stezkou po Čechách. Více než sto kilometrů v nohách a krásná příroda jako bonus

Dnes, 10:13Když se řekne dovolená, většina z nás si pravděpodobně představí relax u vody, dlouhé hodiny nic...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o