Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Blansko chce opravit městské lázně. Rekonstrukce však vyjde téměř na polovinu městského rozpočtu

sobota, 20. července 2019, 11:47

Blansko chce kompletně zrekonstruovat budovu městských lázní, která je v dezolátním stavu. Náklady na rekonstrukci se však odhadují na 200 až 230 milionů korun, což je téměř polovina letošního městského rozpočtu. V současnosti se pracuje na projektu, kompletní oprava by se měla uskutečnit v roce 2021.

Lázně jsou staré přes 40 let, jsou ve velmi špatném stavu. „V havarijním stavu je střecha, zatéká tam, špatné jsou rozvody, je třeba opravdu komplexní rekonstrukce," uvedl mluvčí radnice Ondřej Požár.

Město Blansko letos hospodaří s příjmy i výdaji okolo 523 milionů korun. Na investice bude je určeno zhruba 147 milionů korun.

Město má opravu lázní v plánu už delší dobu. Ještě loni na jaře se počítalo s tím, že se začne s opravou dna bazénu. Teprve poté měla následovat rekonstrukce lázní. Ukázalo se však, že vyměnit bude zapotřebí celou vanu, na což v rozpočtu nebyly peníze. Město se tedy rozhodlo, že se vše zhotoví později, ale najednou.

„Diskuse na radnici je o ceně, kdy ji samozřejmě chceme mít co nejnižší. Hledáme cesty, jak ji stlačit dolů," uvedl mluvčí.

Odhad 200 až 230 milionů korun zahrnuje například rozšíření o minibazén pro děti, vířivku a wellness zónu. Lázně budou i trochu jinak dispozičně řešeny, včetně vstupu.

Peníze na investiční akci chce město vzít z přebytků v rozpočtu, na zbylou část se budou shánět dotace. Podle mluvčího se zvažuje i úvěr.

 

Napsal(a) ČTK | Foto Blansko.cz/ J.Franchi

Štítky blansko, lázně, rekonstrukce

O čem píše Drbna.cz

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘sVěrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Dnes, 12:39Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek...

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kulturyMédia spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Dnes, 11:02Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr...

Trump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA GrónskoTrump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA Grónsko

Trump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA Grónsko

Dnes, 10:55Americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že ruší zářijovou cestu do Dánska, neboť premiérku...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o