Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Dvojice letovických policistů pomohla při záchraně života. Přispěli i dobrovolní hasiči

neděle, 2. září 2018, 15:00

Náhlý zkrat, ztráta vědomí a zástava dechu. Manžel ženy z Vranové na Blanensku musel řešit dramatickou situaci, když jeho žena náhle ztratila vědomí i životní funkce. Naštěstí byli na místě brzy policisté z Letovic s automatizovaným elektronickým defibrilátorem. Ruku k dílu přidali i dobrovolní hasiči.

Na tísňovou linku 155 v pondělí nad ránem zavolal muž z Vranové, jeho manželka totiž náhle ztratila vědomí a přestala dýchat. Manžel poté začal podle instrukcí svoji ženu resuscitovat. Na místo už mířila i hlídka policie z Letovic.

K ženě policisté dorazili do pěti minut a ihned po příjezdu začali s resuscitaci za pomoci výbojů z automatizovaného externího defibrilátoru. Na místo přispěchali i místní dobrovolní hasiči a pomáhali při resuscitaci podáváním kyslíku až do příjezdu záchranáůy. Nakonec se všem zúčastněným naštěstí podařilo dostat ženu zpět k životu.

„Tento zásah opět potvrdil význam a funkčnost systému „First responder s AED“. Díky profesionální spolupráci složek integrovaného záchranného systému dostala zachráněná žena šanci na návrat zpět do běžného života," uzavřel mluvčí policistů David Chaloupka.

O čem píše Drbna.cz

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbaluROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

Dnes, 14:16Je jedním z iniciátorů nedělního protestu v nižší fotbalové soutěži, kdy hráči Opočna a Přepych v...

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než desetDo některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Dnes, 11:34Velikosti škol v Česku jsou velmi rozdílné. Zatímco do těch největších může chodit i víc než tisíc...

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK FischerSkupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Dnes, 10:02Německá skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje od skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o