Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Dělníci začali s demolicí mostu u Černé Hory, do zimy by měl stát nový -

sobota, 7. dubna 2018, 09:47

Dělníci v pátek začali rozebírat most na silnici I/43 u Černé Hory na Blanensku. Konstrukce by měla zmizet během dubna a do konce roku má stát nový most, který znovu po více než roce odvede tranzitní dopravu z městyse na obchvat. Cena za demolici a stavbu je 53 milionů korun.

Pracovat se začalo bezprostředně poté, co stavební povolení nabylo právní moci. „Smlouvu máme uzavřenou asi tři týdny. Jsem rád, že se nám daří držet slovo a zahajujeme na začátku stavební sezony," řekl ředitel brněnského závodu Ředitelství silnic a dálnic David Fiala. 

Most je dlouhý 85 metrů. Most se loni opravoval, ale zjistilo se, že je v havarijním stavu, a je nutné jej strhnout. Kvůli tomu tak přes léto jezdila veškerá doprava přes Černou Horu.

V polovině září bylo možné díky provizornímu podepření pustit na most auta ve směru na Svitavy, kvůli zhoršujícímu se stavu však silničáři rozhodli jej 19. února definitivně uzavřít.

Přes Černou Horu tak jezdí denně zhruba 15.000 aut včetně mnoha kamionů. Ministerstvo dopravy dříve odmítlo zřízení objížďky pro kamiony, podle návrhu měly jezdit od Svitav na Olomouc a dále na Brno po silnici a dálnicích mimo obce.

Foto ČT24 | Zdroj ČTK

Štítky Černá hora, most, demolice, stavba

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radníZastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Dnes, 12:28V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé...

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních třídPRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Dnes, 11:39Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a...

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem rosteO ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Dnes, 10:08Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o