Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Eurovolby na jižní Moravě odpovídaly celorepublikovým výsledkům

pondělí, 27. května 2019, 08:55

Výsledky voleb na jižní Moravě téměř kopírovaly celorepublikové statistiky. Volby vyhrálo ANO, následované ODS a Piráty. Volební účast v Jihomoravském kraji dosáhla 29,54%.

Hnutí ANO získalo v kraji 19,71 procenta hlasů, ted jen o něco málo méně než celorepublikový výsledek (21,8%). ODS získala 13,58 procenta voličů (celorepublikově 14,54) a Piráty volilo 13,14 procenta lidí (13,95% v republice).

NAPSALI JSME: České volby do Evropského parlamentu vyhrálo ANO před ODS a Piráty. ČSSD propadlo

Oproti celostátnímu výsledku byli na jižní Moravě silnější lidovci, kteří zde mají pravidelně velmi silnou základu. Lidovci si připsali 11,7%, STAN s TOP 09 získaly 9,59%hlasů, SPD 9,56% a komunisté 6,92 procenta hlasů.

Volby v Brně proběhly v klidu

Podle mluvčího brněnských strážníků proběhly volby v Brně v klidu a bezproblémově. O jediné dva incidenty (naštěstí s dobrým koncem), se postarali senioři. Devětaosmdesátiletý senior se Starého Lískovce, ke kterému přišli volební komisaři s urnou, aby mohl volit, neslyšel hlasité bouchání na dveře a strážníci tak z obavy o mužovo zdraví museli málem dveře otevřít násilím. Starší muž naštěstí zvonění uslyšel a otevřel sám. 

Druhý senior pak zase znejistěl obsluhu kavárny v Kollárově ulicit. Třiaosmdesátiletý muž se choval velmi zmateně, personál proto požádal o pomoc na lince 156. I když senior strážníkům nadiktoval hned několik adres, podařilo se jim zjistit, jak se jmenuje a kde bydlí.

Hlídka následně získala také kontakt na jeho manželku, která si muže převzala. Na vysvětlenou zároveň dodala, že manžel utekl z domova během krátké doby, kdy byla volit.

 

O čem píše Drbna.cz

Prezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v LánechPrezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v Lánech

Prezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v Lánech

Dnes, 09:56Prezident Miloš Zeman přijme kandidáta ČSSD na ministra kultury Lubomíra Zaorálka na zámku v Lánech...

Primátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava ZikmundaPrimátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava Zikmunda

Primátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava Zikmunda

Dnes, 09:18Plzeňský primátor Martin Baxa navštívil v pondělí 19. srpna 2019 legendárního cestovatele Miroslava...

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodcůNa třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

středa, 21. srpna 2019, 15:13Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o