Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

SOUTĚŽ: Za vodním adrenalinem už nemusíte k moři, čeká na vás v Pasohlávkách

čtvrtek, 8. září 2016, 10:54

Prázdniny jsou za námi a s nimi u mnohých i období dovolených. I tak je ale potřeba si čas od času odpočinout a dobít baterky. A pokud člověk žije v Brně, má jednu obrovskou výhodu - stačí mu vyjet kousek za město, namířit si to do Pasohlávek a vyzkoušet si wakeboarding v autokempu Merkur.

V Pasohlávkách je wakeboardingový areál otevřen od roku 2013 a za tu dobu už posbíral spoustu příznivců. Hlavní myšlenkou bylo vytvořit alternativu k drahému a neekologickému tažení za motorovým člunem, které je spíše VIP zábavou než sportem pro širokou veřejnost.

Vůbec první vodní vlek na světě byl postaven v roce 1962 v Německu, které se později stalo celosvětovým průkopníkem vodních vleků. Dnes je několik vleků i u nás. Na Moravě například na Hlučínské přehradě, v Otrokovicích u Zlína nebo právě v Pasohlávkách v autokempu Merkur.

Po obvodu větší zátoky je postavený vlek, který zde vlastně supluje funkci tzv. klasického „wakeboardového draka“, tedy tažné soupravy podobné padáku, kterou jezdec ovládá ze země.  Na vleku však jezdec žádný vítr nepotřebuje, drží se na tažném laně. Ale nenechme se zmást. I tak je to pořádná jízda! Zvláště začátečníci si musí osvojit základy ovládání prkna (a především rozjezdů) na menším vleku.

No a pak už to fičí! Člověk si zvykne velice rychle a po chvíli ježdění přestane úplně vnímat okolní svět. Jízda ho kompletně pohltí. Ztráta koncentrace totiž znamená téměř jistý pád a následný pochod zpátky na začátek po plošině, která je postavená ve vodě kolem vleku. A to samo o sobě člověka donutí k těm nejkoncentrovanějším výkonům!

Wakeboarding je adrenalinový sport, při kterém se člověk cítí nespoutaně a nadmíru svobodně. Jen co překoná počáteční strach a nejistotu, dostaví se v něm pocit souznění s vodním živlem a poté i radost z jeho „zkrocení“  za pomocí vleku a wakeboardu.

Vlek je v provozu do konce října a skýtá jedinečný zážitek a příležitost, jak na víkend vypadnout z města k vodě a užít si skvělou zábavu. Kdepak dlouhé cesty k moři, pravý vodní adrenalin na vás čeká už kousek za Brnem.

Brněnská Drbna

 

Soutěž o vouchery do Wake Merkur

O čem píše Drbna.cz

Češi nevěří institucím, EU není výjimkouČeši nevěří institucím, EU není výjimkou

Češi nevěří institucím, EU není výjimkou

Dnes, 12:01Češi mají obecně malou důvěru v instituce – ať už se jedná o ty národní nebo o Evropskou unii....

Pašeráci lidí dostali v Maďarsku za smrt 71 migrantů doživotíPašeráci lidí dostali v Maďarsku za smrt 71 migrantů doživotí

Pašeráci lidí dostali v Maďarsku za smrt 71 migrantů doživotí

Dnes, 11:09Doživotním odnětím svobody potrestal v odvolacím řízení soud v maďarském Szegedu (Segedínu) čtyři...

VW má majitelům aut v Dieselgate podle soudu zaplatit 636 milionůVW má majitelům aut v Dieselgate podle soudu zaplatit 636 milionů

VW má majitelům aut v Dieselgate podle soudu zaplatit 636 milionů

Dnes, 09:24Nárok na odškodnění 636 milionů korun pro majitele vozů koncernu Volkswagen v tzv. kauze Dieselgate...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o