Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Masarykův okruh zažije při Grand Prix “invazi“ na trať

čtvrtek, 31. ledna 2013, 10:28

Jen několik okruhů na světě má tuto výsadu: otevřít po závodu Mistrovství světa silničních motocyklů závodní dráhu pro fanoušky. V roce 2013 mezi ně bude patřit i Masarykův okruh. Diváci se budou moci bezprostředně po skončení závodního programu projít po cílové rovince.

Automotodrom Brno dosud nemohl takzvanou „track invasion“ uspořádat, protože po skončení závodního programu následoval ještě závod talentovaných mladých jezdců Red Bull MotoGP Rookies Cup. Ten se však v letošním roce pojede jen v sobotu.

„Je možné, že to bude jediná příležitost užít si tento nevšední zážitek na dalších mnoho let dopředu. Otevřít trať můžeme především díky změnám v časovém harmonogramu, které jsou však jen na letošek,“ vysvětluje výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová.

Bwin Grand Prix České republiky se totiž jede ve stejném termínu jako závod Formule 1 v Belgii a organizátoři proto kvůli televiznímu vysílání posunuli časy jednotlivých závodů.

„Hlavní závod MotoGP tak odstartuje o hodinu dříve, tedy ve 13 hodin, teprve po něm se pojede závod nejslabší kubatury Moto3. A po jeho skončení budou moci fanoušci mířící z tribuny C na parkoviště vyjít na dráhu v prostoru cílové rovinky,“ upřesnila Ulmanová.

Pro fanoušky se otevře celý úsek dráhy podél boxové uličky. „Je na každém, jestli dráhu jen přejde, nebo využije této možnosti a projde se po asfaltu, kudy ještě před pár desítkami minut jezdili závodníci. Otevření trati ale uleví i těm, kteří o procházku po ní zájem nemají.

Tím že nebudou muset procházet tunelem pod dráhou, se odchod na parkoviště výrazně zrychlí,“ doplnila manažerka security Automotodromu Brno Jana Božková.

Bwin Grand Prix České republiky se koná 23. – 25. srpna 2013 na Masarykově okruhu. Závod tradičně navštíví víc jak dvě stě tisíc fanoušků. Ty z České republiky letos čeká unikátní zážitek – v královské kubatuře budou startovat dva čeští jezdci Karel Abraham a Lukáš Pešek.

Víc domácích jezdců v nejvyšší kubatuře měla Česká republika, přesněji Československo, naposledy v roce 1982 ještě na staré přírodní trati Masarykova okruhu.

Tisková zpráva, Automotodrom Brno
Foto: www.motorkari.cz

O čem píše Drbna.cz

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaciZeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Dnes, 12:03Ředitel Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Miroslav Zavoral ve čtvrtek zveřejní kompletní zdravotní...

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtuZeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Dnes, 10:24Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit...

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

úterý, 22. října 2019, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o