Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

MotoGP se v Brně letos nejspíš pojede naposledy. Stát snížil dotace, jsme v koncích, řekl hejtman

úterý, 30. dubna 2019, 12:38

Temné mraky se stahují nad budoucností seriálu MotoGP v Brně. Vláda v pondělí 29. dubna schválila dotaci na letošní ročník Velké ceny Brna. Místo požadovaných 65 milionů pošle Spolku pro MotoGP pouhých 39 milionů. Už loni přitom skončil kvůli nevyplacením dotace od státu závod v dluhu 31 milionů korun. V reakci na to prohlásil dnes jihomoravský hejtman Bohuslav Šimek, že je pro něj rozhodnutí vlády velkým zklamáním a budoucnost Velké ceny v Brně je v ohrožení.

Snížení dotace o 26 milionů je podle Šimka drastickým zásahem do plánování akce. „Pro Jihomoravský kraj a město Brno naprosto nepřijatelné a v konečném důsledku to bude znamenat konec této prestižní sportovní akce v České republice," prohlásil Šimek. Kraj se přitom na konání akce podílí 25 miliony korun, město Brno patnácti miliony.

Brněnský závod série MotoGP se na Masarykově okruhu uskuteční letos 2. až 4. srpna 2019. 

„Opakovat stále dokola, že brněnská motocyklová Velká cena je jedním z nejvýznamnějších sportovních podniků v ČR už mi vlastně připadá zbytečné. Nerozumím, proč musí bývalé i současné vedení města a kraje, někteří senátoři a poslanci neustále obhajovat tuto prestižní akci, o jejíž pořádání soupeří všechny okruhy okolních zemí," dodal Šimek.

Letošní ročník se ještě odjede, poté bude vše nejisté

Šímek i primátorka Brna Vaňková přitom shodně potvrzují, že letošní ročník Spolek ještě uspořádá. „Přiznám se, že nevím, jestli bude město a kraj schopné chybějící peníze doplatit. Stát nás přivedl do velmi složité situace, která určitě může ovlivnit příští ročník," uvedla  primátorka Vaňková.

„Bez dlouhodobého finančního přispění státu to zřejmě v dalších letech nebude možné. Nerad to říkám, ale Velká cena v České republice zřejmě skončí,“ řekl hejtman Bohumil Šimek.

Problémy s financováním Velké ceny měl Spolek tvořený krajem a městem Brnem už loni. O kořenech a nesmyslnosti problémů vzniklých v souvislosti se snížením dotací od státu promluvil tehdejší brněnský primátor v rozhovoru pro Drbnu.

 

Napsal Martin Šeda | Foto MMB

Štítky motogp, financování, dotace, stát

O čem píše Drbna.cz

Největší zájem o eurovolby byl podle všeho v PrazeNejvětší zájem o eurovolby byl podle všeho v Praze

Největší zájem o eurovolby byl podle všeho v Praze

Dnes, 14:06Zájem lidí o výběr kandidátů do Evropského parlamentu nebyl ani dnes dopoledne velký. Volební účast...

Hodiny na Černé věži v Budějcích po čtyřiceti letech září novotou. Speciální barvu vybírali památkářiHodiny na Černé věži v Budějcích po čtyřiceti letech září novotou. Speciální barvu vybírali památkáři

Hodiny na Černé věži v Budějcích po čtyřiceti letech září novotou. Speciální barvu vybírali památkáři

Dnes, 10:17Jako nové teď vypadají hodiny na Černé věži. Po čtyřiceti letech totiž dostaly nový nátěr. Na...

Předmanželská smlouva? Ochrana před zchudnutímPředmanželská smlouva? Ochrana před zchudnutím

Předmanželská smlouva? Ochrana před zchudnutím

Dnes, 09:31Zhruba každé druhé manželství končí rozvodem. Je proto dobré myslet dopředu a zbytečným sporům o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o