Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Na Masarykův okruh se o víkendu sjedou tisíce motorkářů. Chtějí překonat rekord

pátek, 5. října 2018, 08:00

Příznivci jízdy v jedné stopě po roce opět vyrazí na společnou projížďku po závodní dráze Masarykova okruhu. Akce, která původně vznikla jako vzpomínka na tragicky zesnulého pilota MotoGP Marca Simoncelliho si pro letošek zachovala dvoudenní formát. Společná vyjížďka se uskuteční tuto sobotu 6. října a doplní ji tematický doprovodný program.

Akce se od původní spontánně vzniklé vzpomínkové jízdy rozrostla do podoby největšího tuzemského motorkářského srazu pořádaného na závěr sezóny. Loni na Masarykův okruh dorazily téměř tři tisícovky nadšenců. „Letos očekáváme podobný počet. Motoshow rekord každý rok ukazuje, že motorkáři neváhají ani v říjnu vyrazit na leckdy dlouhou cestu, aby společně uzavřeli další sezónu strávenou za řídítky. I proto pro ně připravujeme doprovodný program, který tento sraz udělá ještě zajímavější,“ vysvětluje výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová. Účast na akci je jako každý rok zdarma.

Kaskadérská exhibice a komentované promítání závodních fotek

V čele kolony pojedou osobnosti českého motocyklového prostředí. Mezi nimi se na svém skútru poveze i komentátor Masarykova okruhu Martin Straka. „V pátek vyrazím na své Vespě z Ostravy, abych měl jistotu, že nejpozději v sobotu budu v Brně,“ říká s nadsázkou Straka. Pro účastníky akce má připravenou i komentovanou přednášku svých fotografií z prostředí motoristického sportu, která se uskuteční hned po hromadné jízdě. „Při letošní Grand Prix jsem měl tu čest a potkal se s legendou Giacomem Agostinim. Při té příležitosti vznikl jeho portrét, který některému z vylosovaných účastníků daruji,“ dodává komentátor a fotograf.

Účast si nenechá ujít ani přední motocyklový kaskadér Adam Peschel, který ještě před samotnou jízdou všem přítomným předvede něco ze svého umění. „Společně s dalšími kluky chceme při sobotní show motorkářům ukázat krásu současného stunt ridingu. Zároveň budeme po celou dobu na místě a rádi s kýmkoliv probereme, jak se dá na motorce jezdit po zadním bezpečně. Málokoho to napadne, ale zvládnout umění jízdy po zadním zároveň znamená dostat do ruky dovednosti zásadní pro klidnou jízdu v běžném silničním provozu,“ popisuje Peschel. Při exhibici ho doplní členové týmu, se kterými pořádá každoroční Czech Stunt Day a zároveň na Masarykově okruhu vyučuje jízdu po zadním.

Účastníci mají možnost vyzkoušet terénní čtyřkolky a elektrické motocykly

Hromadnou jízdu sice motorkáři absolvují na svých strojích, ale mají možnost vyzkoušet i něco nového. Na terénním polygonu u tribuny D budou k dispozici offroad čtyřkolky. V paddocku mohou pro změnu přítomní vyzkoušet elektrické motocykly od dětských modelů, skútrů do města až po výkonnější stroje.

Motoshow rekord začíná už v pátek 5. října, a to celodenními jízdami veřejnosti, které pokračují i v sobotu. Areál je otevřený i pro diváky, kteří mají možnost hromadnou jízdu sledovat z přírodní tribuny C, kde zároveň mohou zaparkovat autem.

Napsal Martin Šeda | Foto Motorshow | Zdroj s použitím TZ

Štítky motoshow, rekord, simoncelli, masarykův okruh

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

úterý, 22. října 2019, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

úterý, 22. října 2019, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromyVIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

úterý, 22. října 2019, 11:03Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o