Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Brněnští korfbalisté vylovili v Třeboni evropský bronz

středa, 6. února 2013, 15:12

Největší úspěch v dosavadní historii brněnského korfbalu. Tak by se dal ve stručnosti shrnout výsledek účasti brněnského Korfbal klubu na víkendovém turnaji Europa Shield, který se uskutečnil koncem ledna v Třeboni.

Turnaj Europa Shield je obdobou fotbalové Evropské ligy, účastní se ho celky, které skončily v evropských soutěžích na 2. a 3. místech.

V současnosti vedoucí tým české extraligové tabulky KK Brno nemá s evropskými poháry velké zkušenosti – poprvé a naposledy se zúčastnil právě turnaje Europa Shield v roce 2011, kde získal 4. příčku.

V letošním ročníku si svůj předloňský výsledek brněnský celek ještě o jednu příčku vylepšil, když v souboji o třetí místo porazil tuzemského rivala z Kolína. A nechybělo mnoho a Brno mohlo sahat i po příčce nejvyšší. Vždyť v semifinále podlehlo favoritovi ze Španělska, celku CK Vallparadis, až v prodloužení 16:17.

„Semifinálová porážka s Vallparadis byla jako opakující se špatný sen. Se stejným soupeřem jsme prohráli před dvěma lety v souboji o postup do finále úplně stejným výsledkem 16:17, tehdy nám Španělé dali koš v poslední vteřině hrací doby. Letos ho dali v prodloužení, které jsme bohužel absolutně nezvládli,“ vzpomíná hrající předseda klubu, Ondřej Fridrich.

„Tentokrát jsme si ale náladu aspoň vylepšili, když jsme zdolali v zápase o 3. místo VKC Kolín a bronzová medaile je krásnou tečkou za úspěšným turnajem,“ dodal Fridrich.

Bronzová medaile z turnaje Europa Shield je rozhodně největším dosavadním úspěchem brněnského korfbalu, ale korfbalistky a korfbalisté z brněnské metropole už hledí dál.

„Letošní cíl je naprosto jasný - konečně získat pro Brno první mistrovský titul! Vedeme extraligu, máme vynikající tým, který je dobře vyváženou kombinací dravého mládí i zkušeností. Ještě nás ale čeká dlouhá cesta - na začátku byla bronzová z Europa Shieldu, snad bude na konci mistrovská zlatá,“ prozradil své cíle na závěr trenér KK Brno, Jakub Máša.

Korfbal je smíšený míčový sport, který vznikl před více než sto lety v Holandsku. Hrají ho osmičlenné týmy složené ze 4 mužů a 4 žen, jejichž úkolem je vstřelit co nejvíce košů. Hraje se s míčem podobným fotbalovému na dva 3,5 metrů vysoké plastové nebo proutěné koše bez odrazové desky.

Hraje se výhradně rukama a hráči na rozdíl od basketbalu nesmí běhat ani driblovat s míčem. Korfbal je rychlý, kombinační a bezkontaktní sport založený na rovných možnostech všech hráčů bez ohledu na pohlaví či fyzickou disponovanost.

Tisková zpráva

O čem píše Drbna.cz

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaciZeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Dnes, 12:03Ředitel Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Miroslav Zavoral ve čtvrtek zveřejní kompletní zdravotní...

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtuZeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Dnes, 10:24Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit...

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

úterý, 22. října 2019, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o