Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Basketbalisté Brna budou v novém prostředí usilovat o play off

čtvrtek, 22. září 2016, 09:38

Zbavit se sestupových starostí a usilovat o postup do play off je cílem basketbalistů mmcité Brno, kteří se přestěhovali do nového prostředí ve vysokoškolském kampusu Masarykovy univerzity v Bohunicích. Jedenáctý tým uplynulého ročníku se již v závěru minulé sezony začal pod vedením chorvatského trenéra Zorana Helbicha stabilizovat.

"Sezona ještě nezačala, je těžké mluvit o konkrétních plánech. Určitě budeme hrát lépe než minulou sezonu. Poslední dva měsíce uplynulého ročníku byly vydařené. Doufám, že na ně navážeme," uvedl na dnešní tiskové konferenci kapitán týmu Michal Křemen.

V letní přestávce přišli tři noví zahraniční hráči: srbský rozehrávač Edi Sinadinovič a dva američtí pivoti DeShawn Painter se Stanem Simpsonem. Odešli Michal Šotnar, Filip Šmíd, Jaroslav Prášil a Ivo Prachař.

"Máme postupné mety. Klub budujeme jako firmu. Za úspěch považujeme, že jsme se v minulých třech letech udrželi v nejvyšší soutěži. Rádi bychom po stabilizaci do pěti let bojovali o medaile," řekl majitel klubu Radek Hegmon, který považuje za důležitý moment podepsání dlouholeté smlouvy s trenérem Helbichem, jenž převzal tým v únoru.

zdroj: Basketbal Brno

Oproti bývalému působišti v hale Moravské Slavie mají basketbalisté mnohem lepší zázemí. Hala pojme 500 diváků, z toho je 400 míst k sezení. "Dostat do univerzitního prostředí klub z nejvyšší soutěže bylo naším záměrem hned po dokončení kampusu. Basketbal propojí teorii s praxí. Studenti mohou vidět každodenní práci profesionálního klubu, v diagnostickém centru se dostanou k výsledkům měření i k problémům relaxace a výživy. Určitě to bude pro obě strany přínosem," uvedl děkan Fakulty sportovních studií Jiří Nikodým.

Zdroj: ČTK

O čem píše Drbna.cz

DRBNA NA CESTÁCH: Návrat do devadesátek. Dovolená u Černého moře je alternativou pro nenáročnéDRBNA NA CESTÁCH: Návrat do devadesátek. Dovolená u Černého moře je alternativou pro nenáročné

DRBNA NA CESTÁCH: Návrat do devadesátek. Dovolená u Černého moře je alternativou pro nenáročné

Dnes, 16:22Plánujete letní dovolenou a už vás omrzeli klasické cílové destinace českých turistů, kterými je...

ČSSD podle Onderky bude ve vládě s ANO, dokud to půjdeČSSD podle Onderky bude ve vládě s ANO, dokud to půjde

ČSSD podle Onderky bude ve vládě s ANO, dokud to půjde

Dnes, 15:22ČSSD zůstane podle svého statutárního místopředsedy Romana Onderky ve vládní koalici s hnutím ANO,...

RegioJet na lince z Liberce do Prahy končí se stevardy. O tuhle práci není zájemRegioJet na lince z Liberce do Prahy končí se stevardy. O tuhle práci není zájem

RegioJet na lince z Liberce do Prahy končí se stevardy. O tuhle práci není zájem

Dnes, 11:33Cestující na autobusové lince mezi Libercem a Prahou společnosti RegioJet se budou muset obejít...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o