Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Brněnská Drbna

Potvrzeno! Česko bude hostit hokejový šampionát v roce 2024. Brno má stále šanci na pořádání

pátek, 24. května 2019, 11:15

Česká republika bude hostit Mistrovství světa v hokeji v roce 2024. Rozhodl o tom dnes kongres Mezinárodní hokejové federace (IIHF) v Bratislavě. Hostitelskými městy by měla být Praha a Ostrava. Ze hry není ani Brno, nejprve se však musí postavit nový stadion.

Evropští hokejoví funkcionáři dnes přiklepli pořadatelství nejen Česku, ale i Rusku, Švédsku a Dánsku. V Rusku se bude mistrovství hrát v roce 2023, ve Švédsku a Dánsku zase v roce 2025. 

Šampionát se do Česka vrátí po devíti letech. V roce 2015 hostila šampionát Praha a Ostrava. Diváci v Česku tehdy vytvořili návštěvnický rekord, když se na zápasy mistrovství přišlo dohromady podívat 741 690 diváků. 

NAPSALI JSME: Brno chce mít postavenou halu pro případné mistrovství světa v hokeji v roce 2024

Brno není ze hry. Alfou omegou je stavba stadionu

Ze hry o pořádání není ještě ani Brno. V březnu letošního roku avizovala brněnská primátorka Markéta Vaňková při představení podoby nového stadionu pro Kometu snahu města o pořádání šampionátu. Základním předpokladem je však dokončení stavby stadionu.

„Vedení města chce, aby Brno zažilo Mistrovství světa v hokeji v roce 2024. Nyní je však předčasné spekulovat o tom, zda se v Brně opravdu uskuteční, neboť stavba multifunkční haly je nyní ve fázi příprav," sdělil Drbně mluvčí města Filip Poňuchálek.

Možnost pořadatelství Brna připustil před jednáním v Bratislavě i generální sekretář Českého hokeje Martin Urban. „Nezakrývám, že je tu určitá snaha v Brně postavit novou halu s poměrně značnou kapacitou. Ovšem s touto informací se dá v současné době těžko pracovat, protože není ani kopnuto do země," sdělil České tiskové kanceláři Urban.

„Nicméně nevylučuju situaci, kdyby k tomu došlo, tak budeme jednat Český svaz ledního hokeje mezi sebou a jednak s Mezinárodní hokejovou federací, kde mistrovství uspořádáme," doplnil Urban.

Napsal Martin Šeda | Foto ilustrační foto, Česká hokejová reprezentace

Štítky mistrovství světa, hokej, nový stadion, Kometa, Brno, 2024

O čem píše Drbna.cz

Prezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v LánechPrezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v Lánech

Prezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v Lánech

Dnes, 09:56Prezident Miloš Zeman přijme kandidáta ČSSD na ministra kultury Lubomíra Zaorálka na zámku v Lánech...

Primátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava ZikmundaPrimátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava Zikmunda

Primátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava Zikmunda

Dnes, 09:18Plzeňský primátor Martin Baxa navštívil v pondělí 19. srpna 2019 legendárního cestovatele Miroslava...

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodcůNa třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

středa, 21. srpna 2019, 15:13Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o